Monster Hunter Wilds ma mieć premierę w tym samym okresie co GTA 6 ! Insider zdradza szczegóły produkcji

Monster Hunter Wilds

Monster Hunter to jedna z czołowych marek firmy Capcom. I choć japońska korporacja ostatnio nie ma ostatnio dobrej passy za sprawą kontrowersji związanych z premierą Dragon’s Dogma 2, to wiele osób pokłada nadzieje właśnie w nowej części serii o polowaniu na potwory. Monster Hunter Wilds zostało zapowiedziane w grudniu na ceremonii The Game Awards 2023 i choć oprócz zwiastuna nie dostaliśmy konkretnych informacji na temat gry, to według znanego insidera tytuł ma mieć premierę na początku 2025 roku.

Monster Hunter Wilds z będzie mieć premierę w pierwszym kwartale 2025 roku — wskazuje znany insider

Monster Hunter Wilds — zwiastun

Początki serii Monster Hunter sięgają 2004 roku i premiery pierwszej jej części jeszcze na PlayStation 2. Marka zdobyła w Polsce i na świecie szerszą popularność za sprawą wydanej w 2018 roku części o podtytule Worlds. Od tej pory cykl o polowaniu na potwory przebił się na stałe do świadomości ogółu graczy i wielu z nich czeka na kolejną dużą odsłonę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na ceremonii wręczenia nagród The Game Awards 2023 Capcom opublikował pierwszy zwiastun Monster Hunter Wilds, czyli najnowszej odsłony serii. Oprócz materiału wideo z gry fani dowiedzieli się również, że premiera planowana jest na 2025 rok. Teraz dzięki informacjom ujawnionym przez znanego insidera o pseudonimie Dusk Golem dowiedzieliśmy się kilku nowych szczegółów dotyczących produkcji, w tym m.in. że debiut tytułu planowany jest na pierwszy kwartał 2025 roku.

Zrzut ekranu z Discorda użytkownika Dusk Golem

Insider opublikował na swoim Discordzie kilka informacji na temat nadchodzącego Monster Hunter Wilds. Oprócz wcześniej wspomnianej przybliżonej daty premiery Dusk Golem zdradził szczegóły dotyczące procesu produkcji oraz samej gry. Według jego źródeł Capcom pracuje nad tytułem od 2019 roku, czyli od momentu zakończenia procesu deweloperskiego MH: Worlds i do tej pory twórcy nie napotkali żadnych większych problemów produkcyjnych.

Monster Hunter Wilds ma zaoferować graczom w pełni otwarty świat, a także czerpać wiele pomysłów z poprzedniczki z 2018 roku. Powrócić ma też Zora Maghdaros, czyli potwór, wokół którego toczyła się akcji Worlds. Tytuł ma być też zdecydowanie największą grą, jaką kiedykolwiek stworzył Capcom. Twórcy mają też nie zważać na fakt, że w tym samym okresie premierę będzie mieć GTA 6.

Należy oczywiście pamiętać, że te wszystkie informacje są jedynie plotkami i nie należy brać ich za pewnik. Mimo wszystko to, co przekazał insider, brzmi dość prawdopodobnie i wiele wskazuje na to, że Monster Hunter Wilds może być jednym z hitów 2025 roku, o ile nie zostanie „zjedzone” przez premierę GTA 6.

Źródło: Eurogamer, VGC

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.