Po latach gracze Xboxa z Azji wciąż nie mogą grać w Monster Hunter World. PlayStation opłaciło wyłączność

Monster Hunter: World

Wydawałoby się, że wszelkie blokady regionalne i różnice w dostępności gier w zależności od kraju są już melodią przeszłości. Nic bardziej mylnego. Przekonali się o tym azjatyccy właściciele Xboxów, którzy nadal nie mogą zagrać w Monster Hunter World.

Monster Hunter World po 6 latach nadal niedostępny dla graczy Xboxa z Azji

Wydawałoby się, że po 6 latach od premiery większość osób zdążyła już zagrać w Monster Hunter World. Niestety nie dotyczy to właścicieli Xboxów z Azji, gdzie gra nadal nie jest dostępna na konsolach Microsoftu w ich regionie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wszystko przez umowę na wyłączność, którą PlayStation zawarło z Capcomem w tamtejszym regionie. Co warte wspomnienia, istnieje więcej produkcji, których dotknął ten sam los.

W komentarzach pod postem inni gracze wspomnieli bowiem o pozostałych tytułach. Zgodnie z ich informacjami to chociażby Bayonetta, czyli kolejny z wielkich hitów sprzed lat.

Niestety nie wiadomo, jak długo jeszcze potrwa ta sytuacja. W przypadku Monster Hunter World fani czekają na wydanie gry na Xboxach w Azji już od stycznia 2018 roku, gdy to pojawiła się na nich w innych regionach.

Pozostaje mieć nadzieję, że porozumienie PlayStation i Capcomu wkrótce wygaśnie. Warto, aby każdy mógł bowiem zagrać w tak świetną pozycję.

Źródło: Twitter / Xbox News for Koreans

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.