Mortal Kombat 1 w 60 FPS na PC! Aktualizacja usuwa irytujące ograniczenie

Mortal Kombat 1 Scorpion i Frost

Sztucznie ograniczona płynność była jednym z najczęściej krytykowanych elementów w Mortal Kombat 1. O ile walki toczyły się w 60 klatkach, to w momencie włączenia cutscenki bądź animacji specjalnego ciosu (np. Fatal Blow lub Fatality) liczba FPS natychmiast spadała do 30. Problem został rozwiązany za sprawą najnowszej aktualizacji.

Mortal Kombat 1 bez limitu 30 FPS na PC

Zwiastun Mortal Kombat 1

Deweloperzy zaznaczają, że tryb 60 FPS skierowany jest przede wszystkim do posiadaczy wydajnych komputerów.

Po pobraniu najnowszej aktualizacji gracze powinni otworzyć Ustawienia, przejść do zakładki Grafika i w sekcji opcji eksperymentalnych aktywować 60 klatek na sekundę.

Po zapisaniu zmian możemy cieszyć się lepszą płynnością w menu, trybie Inwazji, a także podczas oglądania ataków specjalnych oraz przerywników na silniku gry.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nowe ustawienie graficzne jest automatycznie dezaktywowane podczas starć online (co ma poprawić stabilność) i nie ma wpływu na renderowane filmy.

Zniesienie limitu FPS jest bez wątpienia informacją pozytywną, jednak warto zaznaczyć, że twórcy nie spieszyli się z usunięciem ograniczenia. W przypadku Mortal Kombat 11 stosowny patch pojawił się zaledwie miesiąc po premierze.

Źródło: Steam, Wccftech

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.