Mortal Kombat 1 na porównaniach grafiki. Przenośne sprzęty nie zawsze dają radę z nową bijatyką

Mortal Kombat 1

Dosłownie godziny dzielą nas od oficjalnej premiery Mortal Kombat 1, a to oznacza nie lada wydarzenie dla wszystkich entuzjastów wirtualnych bijatyk. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o porównaniach graficznych najnowszej odsłony tego cyklu z Mortal Kombat 11. Teraz zaś przyszła pora na zestawienie ze sobą poszczególnych wersji Mortal Kombat 1 i widać, że niektóre sprzęty nie radzą sobie najlepiej z tą pozycją.

Mortal Kombat 1 – porównania graficzne poszczególnych wersji gry

Za przygotowanie zestawienia odpowiada kanał ElAnalistaDeBits, a więc kanał słynący z takich porównań. Już na pierwszy rzut oka widać, że wersja dedykowana na Nintendo Switch zdecydowanie najmocniej odstaje od większości wersji.

Kompromisy w kwestii grafiki, takie jak brak wygładzania, niski szczegółowości modeli postaci i obiektów oraz słaba rozdzielczość oscylująca w granicach 900p, ujawniają ograniczenia sprzętowe konsoli od Nintendo. Do tego trzeba dodać także działanie gry w około 55 fpsach, które spada nawet do 28 klatek w bardziej „stresowych momentach”

Niewiele lepiej wygląda sytuacja w przypadku Steam Decka, na którym także widać spore kompromisy. Chociaż produkcja na tym sprzęcie wygląda nieco lepiej od Switcha, to nadal widoczne są w tym przypadku pewne ograniczenia. Przede wszystkim produkcja na sprzęcie od Valve działa w około 40 FPS-ów, a do tego doliczyć należy relatywnie niskie ustawienia graficzne.

Mortal Kombat 1 Liu Kang
Mortal Kombat 1, Liu Kang

Naturalnie produkcja spisuje się najlepiej na konsolach PS5 i Xbox Series X|S, gdzie wykorzystuje niemal pełen swój wizualny i jakościowy potencjał. Te dwa wydania nie mają niemal żadnych problemów z utrzymaniem stabilnego klatkażu, choć obie wersje w przypadku ruchów „Fatal Blow” ograniczają FPS-y do stabilnych 30.

Przeczytaj też: Telefon do 500 zł

Wychodzi więc na to, że Mortal Kombat 1 na Switcha i Steam Decka jest opcją bardziej dla entuzjastów albo samej produkcji, albo konkretnego sprzętu. Jeśli komuś nie będą przeszkadzać widoczne ograniczenia i nie najlepsza wydajność, to na pewno znajdzie dużo frajdy w najnowszej pozycji od NetheRealm Studios.

Kup Mortal Kombat 1

Na koniec przypominamy, że Mortal Kombat 1 zadebiutuje już 19 września 2023 roku na PC, PS5, Xbox Series X|S, a także na Nintendo Switch. Zamierzacie ograć najnowszą część kultowego cyklu bijatyk? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.