PS5 doczeka się kolejnego kontrolera. Nacon Revolution 5 Pro zapowiada się jako sprzęt dla wymagających

Nacon Revolution 5 Pro (2)

Posiadacze PS5 na ten moment mogą w głównej mierze polegać albo na podstawowym wariancie DualSense, albo na jego droższym odpowiedniku, czyli Dual Sense Edge, który oferuje szereg dodatkowych możliwości. Na ten moment jednak nie doczekaliśmy się zbyt wielu kontrolerów firm trzecich, które w sensowny sposób działałby z najnowszą konsolą od Sony. Niebawem może się to jednak zmienić, bo jeszcze w tym roku do sprzedaży trafić Nacon Revolution 5 Pro.

Nacon Revolution 5 Pro wygląda jak pomost między DualSense a DualSense Edge

Nacon Revolution 5 Pro — prezentacja

Nacon Revolutnion 5 Pro — jak sama nazwa pozwala sugerować — kierowany jest do tych graczy, którzy nie lubią kompromisów, a kwestie sprzętowe chcą mieć zawsze dopięte na ostatni guzik. Ten asymetryczny kontroler przeznaczony do działania z PC, PS4 i PS5 ma oferować właśnie szereg dodatkowych usprawnień, dzięki którym rozgrywka powinna stać się przyjemniejsza.

Jak na sprzęt tej klasy, powstał on w pełni na licencji PlayStation, a to oznacza, że nie powinniśmy napotkać żadnych problemów przy próbie sparowania go z konsolą od Sony.

Nacon Revolution 5 Pro 3
Nacon Revolution 5 Pro

Producent Nacon Revolution 5 Pro potwierdził, że pady wyposażone będą w Hall Effect, a więc technologię, która eliminuje tak irytujący problem dryfujących analogów. To samo rozwiązanie będzie też stosowane w przypadku triggerów, co powinno jeszcze lepiej wpłynąć na komfort korzystania z tego sprzętu.

Poza tą funkcją ów kontroler będzie miał w swoim arsenale kilka dodatkowych „sztuczek”. Jedną z nich zapewne będą blokady spustów, które szczególnie powinny zainteresować entuzjastów gier FPS. Do tego w zestawie znajda się ciężarki do regulowania wagi ów pada, 3 różne długości gałek analogowych oraz gałek, tak aby, jak najlepiej spersonalizować sprzęt pod swoje preferencje.

Interesujący jest także design d-pada, który — w przeciwieństwie do DualSense — powinien być nieco przyjemniejszy w użytkowaniu. Co ciekawe, projekt akurat tego elementu to efekt współpracy producenta ze znanym e-sportowcem Mister Crimson.

Dostosowywać możliwości Nacon Revolution 5 Pro będziemy mogli także dzięki zapisywaniu profili. W tym przypadku dostępne będą aż cztery banki na których zapiszemy ustawienia najdogodniejsze np. dla konkretnych gier.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów 55 cali

Na koniec pozostaje kwestia premiery tegoż kontrolera. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez firmę, trafi on do sprzedaży już w październiku tego roku, a na polskich półkach pojawi się pod koniec tego miesiąca lub na początku listopada. Na ten moment cena urządzenia ustalona została na 229 euro, a więc około 1050 zł. Jest to całkiem sporo, jednak za tego rodzaju sprzęty trzeba się czasem wykosztować.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.