Nagrody Steam 2023 rozdane! Zwycięzca był oczywisty, ale gra z „najbardziej innowacyjną” rozgrywką już niekoniecznie

Nagrody Steam 2023

Wzorem poprzednich lat Valve ogłosiło swój własny plebiscyt na najlepsze gry, które ogrywane były w 2023 roku. Zwycięzców poszczególnych kategorii wybierali sami gracze, którzy oddając głosy w poszczególnych kategoriach, przyczyniali się do sukcesu (lub przegranej) danej pozycji. W większości przypadku ciężko mówić o zaskoczeniu, choć i tak się znalazły.

Nagrody Steam 2023 z pewnymi dość sporymi kontrowersjami

Nagrody Steam 2023
Nagrody Steam 2023

W plebiscycie Nagród Steam produkcje rywalizowały ze sobą w dziewięciu różnych kategoriach, które — poza oczywistym tytułem gry roku — dotykały takich sfer, jak najlepsza ścieżka dźwiękowa, styl wizualny, jakość fabuły czy innowacyjności rozgrywki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wśród najlepszych pozycji nie mogło zabraknąć Baldur’s Gate 3 od Larian Studios, które wygrało aż dwie nagrody. Społeczność Steama doceniła także „wielkiego nieobecnego TGA 2023”, a więc Hogwarts Legacy. Statuetkę zdobyła nawet ostatnia produkcja od Bethesdy, czyli Starfield, co dla niektórych mogło być nie lada zaskoczeniem.

Oto pełna lista zwycięzców Nagród Steam 2023:

  • Gra Roku: Baldur’s Gate 3
  • Gra VR Roku: Labyrinthine
  • Owoc miłości: Red Dead Redemption 2
  • Najlepsza gra na Steam Decku: Hogwarts Legacy
  • Znakomity styl wizualny: Atomic Heart
  • Najbardziej innowacyjna rozgrywka: Starfield
  • Najlepsza gra, w której jesteś do bani: Sifu
  • Najlepsza ścieżka dźwiękowa: The Last of Us Part I
  • Gra ze znakomitą fabułą: Baldur’s Gate 3

Spośród wszystkich zwycięzców to właśnie Starfield najbardziej zastanawia sporą część graczy, którzy zdają się nie rozumieć owej „innowacyjności”. W sieci nie brak głosów, że głosy oddane na kosmicznego RPG-a Bethesdy to po prostu żart społeczności Steama.

Podobnie jest w przypadku Red Dead Redemption 2, które otrzymało nagrodę za wspieranie gry po premierze. W końcu Rockstar Games dość szybko pozostawiło cowboyskie przygody same sobie, a ich rolę w pewnym sensie przejęli moderzy.

Przeczytaj też: Gry podobne do Fallout

Jak więc widać Nagrody Steam 2023 nie obyły się bez kontrowersji, aczkolwiek w tym roku zdaje się to być pewnym standardem. W końcu rezultaty tegorocznego The Game Awards także spotkały się ze sporą krytyką. A jakie jest Wasze zdanie? Zgadzacie się z tymi wynikami? A może zabrakło Waszej ulubionej gry tego roku? Czekamy na Wasze komentarze!

Źródło: Steam

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.