Oto najchętniej pobierane gry na PlayStation w 2023 roku! W zestawieniu nie brak niespodzianek

PlayStation 5

W 2023 roku wyszło całkiem sporo głośnych gier z różnych gatunków, że w tak naprawdę każdy był w stanie znaleźć coś, na co czekał. A jak to wygląda z perspektywy czasu? Która z wydanych w ubiegłym roku produkcji cieszyła się największą popularnością? PlayStation ujawniło taki ranking i nie zabrakło w nim wielkich niespodzianek.

Najpopularniejsze gry na PlayStation 4 i 5 w 2023 roku

Najpopularniejsze gry PS5 2023
Najpopularniejsze gry PS5 2023

Opublikowane przez PlayStation zestawienie najpopularniejszych gier w 2023 roku podzielone zostało na dwa konkretne regiony — USA/Kanada oraz Europa. W przypadku PlayStation 5 na starym kontynencie wygrało EA Sports FC 24, w Stanach i Kanadzie zaś Hogwarts Legacy. Zwłaszcza ten drugi przypadek jest całkiem ciekawy, bo gra przerwała tym samym dominację marki Call of Duty na tych rynkach.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Produkcja od Avalanche Software na Starym Kontynencie zajęła drugą lokatę, co tylko potwierdza ogromny sukces przygody w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Jak więc widać, planowany na początku 2023 roku bojkot przyniósł skutek odwrotny do zamierzonego.

Gracze z Ameryki Północnej docenili także Spider-Mana 2, który znalazł się na trzecim miejscu pod względem popularności, prześcigając Madden NFL 24 czy NBA 2K24. Na Starym Kontynencie zaś dość dużą popularnością nadal cieszy się GTA 5, które ostatecznie znalazło się na czwartym miejscu.

Najpopularniejsze gry PS4 2023
Najpopularniejsze gry PS4 2023

A jak wypadł tytuł, który zgarnął miano GOTY 2023? Całkiem dobrze, choć dla niektórych może być zaskoczeniem, że Baldur’s Gate 3 zajęło na obu kontynentach to samo, siódme miejsce. Jest to całkiem interesujące, zwłaszcza że w Europie tytuł od Larian Studios musiał ustąpić miejsca FIFIE 23.

W przypadku PS4 sprawa wygląda dość podobnie, choć oczywiście na tej konsoli brak wielu pozycji wymienionych powyżej. W Ameryce Północnej gracze posiadający sprzęt poprzedniej generacji najchętniej decydowali się na Call of Duty Modern Warfare 3, w Europie zaś dominowało EA Sports FC 24. Drugie lokaty zajęło Hogwarts Legacy (USA/Kanada) i Minecraft (Europa). Na najniższym stopniu podium znalazły się MLB The Show 23 i Red Dead Redemption 2.

Jak widać, zaskoczeń nie zabrakło, jednak sukcesu Hogwarts Legacy można się było raczej spodziewać. Teraz pozostaje pytanie, jak będzie się prezentować podobne zestawienie w przyszłym roku. Macie swoje przypuszczenia? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PlayStation Blog

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.