Następca Nintendo Switch coraz bliżej? Ogłoszenie o pracę twórców gier Pokemon zdaje się to sugerować

Pokemon Legends Arceus Nintendo Switch

Nintendo Switch zadebiutował na rynku w marcu 2017 roku, a więc ponad pięć lat temu. Od tego czasu konsola ta sprzedała się w liczbie około 120 milionów sztuk, co czyni ją jedną z najpopularniejszych w historii branży. Naturalnie, na sprzęt ten trafiło wiele interesujących produkcji, w tym aż pięć głównych gier Pokemon (najwięcej w historii urządzeń od Nintendo). Możliwe, że czas tej konsoli powoli dobiega końca, a „Wielkie N” ma już plany co do jej następcy.

Deweloperzy Pokemonów zatrudniają do pracy i oferują rozwój „innego sprzętu nowej generacji”.

Nintendo Switch OLED
Nintendo Switch OLED

Według ogłoszenia o pracę zamieszczonego na japońskim portalu Doda.jp deweloperzy Pokemonów ze studia Creatures Inc. szukają modelera postaci 3DCG. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na liście obowiązków pojawia się kwestia dotycząca badania i rozwoju „innego sprzętu nowej generacji”. W tym miejscu warto wspomnieć, że Creatures Inc jest związane z marką Pokemon od samego początku, ale dopiero od 2013 roku czynnie współpracuje z Game Freak przy tworzeniu kolejnych gier z tej serii.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na Nintendo Switch po polsku

Ciekawscy fani od razu wyłapali ten szczegół, dopatrując się w nim pierwszej poszlaki dla następcy Switcha. Co prawda samo ogłoszenie o pracę nie jest wyznacznikiem zaawansowanych prac nad nowym sprzętem, jednak zdradza poniekąd, że faktycznie coś może być na rzeczy. Na ten moment nie pozostaje nic innego jak cierpliwie wyczekiwać kolejnych szczegółów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
SKORZYSTAJ Z GIGA PROMOCJI – KLIKNIJ I KUP
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.