OFICJALNIE: Zapowiedź następcy Nintendo Switch już niedługo! „Big N” potwierdza, kiedy pojawią się konkrety

Nintendo Switch 2

Temat następcy Nintedno Switch wraca co jakiś czas niczym bumerang na łamy branżowych portali, które co chwila prześcigają się w udostępnianiu coraz to nowych plotek i pogłosek związanych z tym urządzeniem. Do tej pory jednak wszystko to opiera się wyłącznie o nieoficjalne informacje, których potwierdzenia raczej na próżno szukać. Okazuje się jednak, że niebawem w tej sprawie nastąpi przełom, ale tym razem wieści te pochodzą od samego „Big N”.

Następca Nintendo Switch ma zostać ogłoszony w przeciągu najbliższych miesięcy

Na oficjalnym twitterowym profilu Nintendo pojawił się dziś bardzo intrygujący wpis, w którym sam prezes korporacji — Shuntaro Furukawa — potwierdził, że następca Switcha zostanie ogłoszony „jeszcze w tym roku finansowym”. Firma w komunikacie potwierdziła, że stanie się to po ponad dziewięciu latach od pierwszej zapowiedzi swojej aktualnej konsoli. Jest to więc jeden z bardziej wyczekiwanych komunikatów i spore grono graczy czekało na tę informację.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Firma jednocześnie przekazała, że w czerwcu odbędzie się specjalny pokaz, na którym firma ujawni kilka growych propozycji, jakie przygotowała na drugą połowę 2024 roku. Niestety, wszyscy liczący na zapowiedź właśnie wtedy muszą się wstrzymać z entuzjazmem, bo Furukawa dał jasno do zrozumienia, że podczas tej prezentacji nie będzie żadnej wzmianki o następcy Nintendo Switch.

Z tej strony Furukawa, prezes Nintendo. Następcę Nintendo Switch ogłosimy jeszcze w tym roku finansowym. Minie ponad dziewięć lat, odkąd ogłosiliśmy istnienie Nintendo Switch w marcu 2015 r. W czerwcu zorganizujemy Nintendo Direct na temat oferty oprogramowania dla Nintendo Switch na drugą połowę 2024 r., ale należy pamiętać, że będą podczas tej prezentacji nie będzie żadnej wzmianki o następcy Nintendo Switch

Shuntaro Furukawa

Dla Nintendo rok fiskalny 2025 rozpoczął się wraz z dniem 1 kwietnia 2024 i potrwa do 31 marca 2025 roku i właśnie w tym okresie firma zaprezentuje światu swoją nową konsolę. Możliwe więc, że jakiekolwiek konkrety pojawią się dopiero za sześć miesięcy, albo wręcz na początku przyszłego roku.

Mimo wszystko komunikat ten jest nie lada powodem do zadowolenia, bo wreszcie otrzymaliśmy jakikolwiek oficjalny konkret. Teraz więc trzeba uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości i czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Źródło: Twitter/X: NintendoCoLtd

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.