Następny Battlefield doczeka się kampanii dla jednego gracza. EA DICE tworzy nowy zespół

Battlefield 2042

Wygląda na to, że bądź co bądź nieudany Battlefield 2042 skłonił EA Dice do refleksji. Do następnej gry z serii powróci bowiem tryb dla jednego gracza. EA Dice właśnie buduje nowy zespół, który wspomoże dotychczasowych deweloperów w jego przygotowaniu.

EA Dice buduje zespół, który wspomoże przygotowanie trybu dla jednego gracza w nowym Battlefieldzie

Zwiastun Battlefield 2042

Dalszy rozwój Battlefielda został łącznie powierzony trzem zespołom. EA Dice zajmuje się trybem multiplayer, a prowadzone przez byłego dewelopera Halo – Marcusa Lehto – studio Ridgeline Games pracuje nad rozwojem kampanii dla jednego gracza. Z kolei Ripple Effect przypisano stworzenie zupełnie nowego doświadczenia w serii.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak przekazał jednak portal GamesIndustry.biz, EA DICE planuje powiększenie zatrudnienia. Nowi pracownicy wspomogą Ridgeline Games w tworzeniu właśnie trybu dla jednego gracza w nowym Battlefieldzie.

Zobacz też: Najlepsze gry strzelanki

Wszystko wskazuje więc na to, że seria powróci do rozbudowanych kampanii single-player. Co prawda Battlefield 2042 posiada historię, ale nie oferuje za to tradycyjnego modelu zabawy w pojedynkę.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2260 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.