Naughty Dog planuje rewolucję? Neil Druckmann nie chce skupiać się na „tradycyjnej narracji”

Naughty Dog

Naughty Dog wychodzi ostatnio z cienia. Po serii plotek na temat The Last of Us 3 oraz Uncharted 5 głos w kwestii nadchodzących gier zabrał Neil Druckmann. Teraz szef studia zaadresował kwestię potencjalnej zmiany narracji swoich kolejnych produkcji.

Neil Druckmann o przyszłych projektach Naughty Dog?

Naughty Dog, The Last of Us, Uncharted
Naughty Dog

Pod koniec zeszłego roku Neil Druckamnn wypowiadał się na temat przyszłych gier swojego studia. Mówił wtedy, że chciałby, żeby jedna z nich była niczym serial. Teraz na nieco innego tory próbuje naprowadzić graczy poprzez wywiad z The Washington Post.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Druckmann w pewnym momencie mówi o swojej sympatii do gier pokroju Elden Ring oraz Inside, które nie opowiadają historii poprzez tradycyjne formy. Jego zdaniem najlepsze momenty The Last of Ust są nie tylko w cutscenkach, ale również w rozgrywce, zrozumieniu historii odwiedzanego miejsca.

Przeczytaj też: Monitor do laptopa – najlepsze modele

Neil Druckmann jest zaintrygowany alternatywnym podejściem do narracji, uważa, że jest sposób, aby wykorzystać te narzędzia do stworzenia ciekawej gry i zaznacza, że Naughty Dog nie boi się spróbowania czegoś nowego. Czyżby kolejne The Last of Us i Uncharted miało daleko odbiec od dotychczasowych schematów?

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.