Next-genowe gry również na Xboxie One dzięki Xbox Cloud Gaming

xCloud

W zeszłą niedzielę odbyła się konferencja Xbox & Bethesda Games Showcase, podczas której poznaliśmy tytuły ponad 30 nowych gier zmierzających do Xbox Game Pass. Wśród nich znalazły się też produkcje next-genowe tylko na konsole nowej generacji. Dobra wiadomość jest jednak taka, że posiadacze Xboxów One również będą mogli je uruchomić. Wszystko dzięki chmurze.

Next-genowe gry na Xbox One w ramach Xbox Cloud Gaming

Xbox One S
Xbox One S

Xbox Series X i Xbox Series S to najnowsze konsole Microsoftu. Wcześniej oczkiem w głowie firmy była rodzina Xbox One, która w teorii odchodzi już do lamusa. W teorii, bo dowiedzieliśmy się, że na Xboxie One odpalimy również gry przeznaczone na nową generację. Haczyk polega na tym, że trzeba będzie posiadać aktywną subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate, bo gry uruchomimy jedynie dzięki chmurze w ramach rozwiązania Xbox Cloud Gaming. Idąc dalej, niezbędne będzie też stabilne połączenie z internetem, ale w tych czasach raczej o to nietrudno.

Dzięki temu ruchowi ze strony Microsoftu posiadacze Xboxów One nie muszą się martwić o takie tytuły jak m.in. Microsoft Flight Simulator czy Redfall. Na razie ciężko powiedzieć, czy będą obowiązywać jakieś ograniczenia, choć możemy podejrzewać, że tak, bo gdyby wszystkie nowe gry można było uruchamiać także na Xboxie One, to nikt nie kupowałby nowej generacji. A na to firma raczej nie może sobie pozwolić.

Dyskusja na temat wpisu