Next-genowy Wiedźmin 3 doczekał się kolejnego patcha! Aktualizacja 4.02 poprawia wiele w kwestii wydajności

Po wczorajszej wiadomości, że next-genowy Wiedźmin 3 dość szybko doczeka kolejnej aktualizacji, wiele osób z niecierpliwością wyczekiwało momentu, kiedy zostanie ona udostępniona do pobrania. Ostatecznie wszystko poszło zgodnie z planami CD Projekt Red i łatka jest już dostępna na PC oraz konsolach PlayStation i Xbox. Zmian jest całkiem sporo i skupiają się one w głównej mierze na stabilności i wydajności produkcji.

Next-genowy Wiedźmin 3 – aktualizacja 4.02 poprawia działanie gry na PC oraz konsolach

Wiedźmin 3 Dziki Gon

Po zmianach wprowadzonych w aktualizacji 4.01 można było zauważyć, że next-genowy Wiedźmin 3 miewa poważne problemy z wydajnością na każdej dostępnej platformie. Najnowsza łatka podpisana numerami 4.02 w swoich założeniach niweluje wiele problemów, które negatywnie wpływały na doświadczenia płynące z rozgrywki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zmiany na PC dotyczą między innymi poprawy wykorzystania rdzenia procesora w przypadku wersji DirectX 12, czy okluzji otoczenia, która teraz oparta będzie na horyzoncie. W przypadku tej drugiej funkcji gracze, którzy do tej pory mieli ją wyłączoną, będą musieli ponownie ją dezaktywować w ustawieniach gry.

Konsolowi gracz zaś mogą mówić o ulepszonym trybie wydajności na sprzętach nowej generacji. Do tej pory tryb ten bywał dość problematyczny i często zauważalne były mocne spadki kl./s. Dodatkowo posiadacze PlayStation 5 nie będą musieli martwić się o rozmyte postacie podczas scen z dialogami.

Wiedźmin 3 next-gen-medytacja
Wiedźmin 3 Dziki Gon

Osoby grające na Xbox Series X nie muszą obawiać się awarii w trybie Ray Tracingu. CD Projekt RED zapewnia, że w tej kwestii naprawiony został problem związany z wykorzystaniem pamięci.

Naprawie uległy także niektóre problematyczne zadania oraz kwestie rozgrywki. Dobrym tego przykładem jest zadanie związane z poszukiwaniami ekwipunki szkoły kota, które u niektórych graczy pozostało aktywne nawet w momencie, gdy zebrane zostały wszystkie konieczne schematy.

Przeczytaj też: Najlepsze gry z otwartym światem

Oczywiście nie są to jedyne zmiany i nowości, większe zestawienie poprawek dostępne jest pod tym adresem. CD Projekt Red zastrzega jednocześnie, że nie są to wszystkie zmiany, a na liście znalazły się jedynie „te najbardziej zauważalne”. Pozostaje mieć nadzieję, że ta łatka — w przeciwieństwie do tej o numerach 4.01 — sprawi, że next-genowy Wiedźmin 3 będzie sprawiał graczom jak najmniej problemów.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.