Modowanie gier na PC będzie jeszcze prostsze! Startują testy Nexus Mods App

Nexus Mods

Jedną z największych zalet grania na PC jest możliwość tworzenia autorskich modów, które nie tylko są w stanie znacząco poprawić aspekty wizualne, ale też dodawać niektórym pozycjom jeszcze większą głębię. Najpopularniejszą stroną do pobierania i instalowania tego rodzaju projektów jest NexusMods, które stanowi prawdziwą skarbnicę takich inicjatyw i pomysłów. Niebawem, dzięki staraniom właścicieli tej strony, modowanie gier stanie się jeszcze prostsze i jeszcze przyjemniejsze.

Nexus Mods App, czyli zapowiedź jeszcze łatwiejszego modowania gier na PC

Nexus Mods App
Nexus Mods App

Nexusmods ogłosiło oficjalnie, że rozpoczynają się testy do nowego programu, który ma znacząco ułatwić instalację i zarządzanie modami w grach. Nexus Mods App — bo tak nazywać się będzie owa aplikacja — ma zastąpić leciwego i niespecjalnie dostosowanego do współczesnych czasów Vortexa, stając się natywnym narzędziem do ulepszania swoich gier na PC.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na ten moment w ramach programu istnieje możliwość modowania tylko jednej produkcji, czyli Stardew Valley. Jest to przede wszystkim efekt tego, że Nexus Mods App testowane było przez grupę insiderów właśnie na tym tytule, a teraz zostało to udostępnione szerszej grupie odbiorców. W planach właścicieli serwisu jest oczywiście dodanie obsługi innych gier, a teraz nawet rozpoczęli współpracę z osobami modującymi Cyberpunka 2077.

We wpisie na oficjalnej stronie znalazła się informacja, że jej twórcy chcą wydawać stosowne łatki co 3 tygodnie, aby gracze mieli możliwość „obserwowania postępów w czasie rzeczywistym”. Jest to dość ambitne założenie, jednak jeśli uda się im temu sprostać, to zyskają w oczach wielu społeczności wielki plus.

Starfield Tomek Lokomotywa
Starfield, modyfikacja dodająca Tomka Lokomotywę

Odpowiedziano też na niezadane (choć bardzo prawdopodobne) pytanie, a mianowicie, czemu nie rozpoczęto prac nad aplikacją przy wykorzystaniu dorobku gier Bethesdy. Tutaj twórcy odpowiedzieli bardzo logicznym argumentem, twierdząc, że Fallouty, Skyrim, a nawet Starfield mają swoje menedżery modyfikacji, które są o wiele bardziej rozbudowane, a których akurat Nexus Mods App na razie nie posiada.

Każdy zainteresowany nowym programem do modów może sprawdzić go na własną rękę, przyczyniając się zarazem do powstawania „czegoś wielkiego”. Wymogiem jest oczywiście posiadanie własnego egzemplarza Stardew Valley na Steam lub GOG-u. Co ciekawe, wersja alfa aplikacji dostępna jest nie tylko na Windowsach, ale też na Linuxie, a więc także na Steam Decku.

Źródło: NexusMods

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.