Tohru Okada nie żyje. Autor ikonicznego dźwięku logo PlayStation odszedł w wieku 73 lat

PlayStation logo

Niewielu jest ludzi, którzy tworząc jeden, prosty dźwięk przeszli do historii. Sztuka ta udała się jednak Tohru Okadzie – autorowi ikonicznego motywu, który nieprzerwanie towarzyszy logo PlayStation od 1994 roku. Niestety właśnie dobiegła nas informacja o śmierci muzyka.

REKLAMA

Nie żyje Tohru Okada – autor dźwięku towarzyszącego konsolom PlayStation od 1994

We love you pic.twitter.com/CyvjEj6pFJ

— moonriders_net (@moonriders_net) February 22, 2023

We love you pic.twitter.com/CyvjEj6pFJ

— moonriders_net (@moonriders_net) February 22, 2023

Tohru Okada zmarł w wieku 73 lat. Nie każdy może zdawać sobie sprawę, który motyw dźwiękowy do PlayStation stworzył właśnie ten muzyk. Wszyscy gracze powinni jednak zacząć go kojarzyć, gdy tylko otworzą wideo zamieszczone poniżej.

Historia logo PlayStation z motywem dźwiękowym stworzonym przez Tohru Okadę

Oczywiście ikoniczny dźwięk ulegał czasami na przestrzeni lat różnym modyfikacjom podobnie jak samo logo PlayStation. Sam w sobie jest jednak obecny nieprzerwanie od 1994 roku, czyli premiery pierwszej konsoli Sony – PSX.

Zobacz też: Tablet do rysowania – najlepsze modele

Poza współpracą z Sony Tohru Okada realizował też rzecz jasna inne projekty. Był producentem, wykonawcą piosenek i autorem tekstów różnych gatunków muzycznych. W 1975 założył japoński zespół Moonriders.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!