„Nieoficjalny” Spider-Man 2 na PC wygląda niewiele gorzej od wersji na PS5. Deweloperzy-amatorzy dają radę

Spider-Man 2

W wyniku grudniowego włamania na serwery Insomniac Games do sieci trafiło całkiem sporo tajnych informacji związanych nie tylko z planami twórców na przyszłość, ale wręcz całe buildy ich gier. Taki los spotkał Marvel’s Spider-Man 2, który krótko po tych wydarzeniach doczekał się „nieoficjalnego portu” na PC. Okazuje się, że osoby odpowiedzialne za niego nadal pracują nad jego poprawą i okazuje się, że naprawdę dają radę. Nawet jeśli wszystko to jest to przedsięwzięcie mocno wątpliwe.

„Nieoficjalny port” Spider-Man 2 na PC okazuje się naprawdę dawać radę

Spider-Man 2 – porównanie wersji z PS5 i nieoficjalnego portu z PC

Udostępnione na YouTube materiały prezentują, że „nieoficjalny port” Spider-Man 2 na PC prezentuje się naprawdę całkiem dobrze, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że mowa o zupełnie amatorskiej robocie. Oczywiście ogólna rozdzielczość jest nieco niższa i niektóre tekstury nie wyglądają tak dobrze, jak na konsoli Sony, jednak nadal mowa o wyjątkowo dobrej robocie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Szczególną uwagę należy zwrócić też na roślinność i Ray Tracing. Pierwszy z tych aspektów wygląda na PC znacznie lepiej niż na konsoli, jednak w śledzenie promieni w „nieoficjalnym porcie” nie występuje. Jego autorzy zapowiadają jednak, że pojawi się ono dopiero przy okazji kolejnej aktualizacji.

Spider-Man 2 – porównanie wersji z PS5 i nieoficjalnego portu z PC

Według strony DSOG aktualna wersja Spider-Man 2 na PC cechuje się lepszą stabilnością i zawiera mniej błędów, choć nadal nie sposób uniknąć wszystkich błędów i glitchy. Autorzy spodziewają się, że do końca 2024 roku uda się im doprowadzić ten projekt do końca.

Oczywiście wszystko to będzie miało miejsce pod warunkiem, że Sony wcześniej nie ubije tego projektu pozwem związanym z naruszeniem własności intelektualnej. Dziwne jest wręcz, że japońskie przedsiębiorstwo nie zdecydowało się na taki ruch już znacznie wcześniej.

Źródło: DSOG

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.