Niezwyciężony z pierwszymi recenzjami! Polska gra spotkała się ze skrajnym odbiorem

Niezwyciężony oceny

Krakowskie studio Starward Industries podjęło się bardzo ambitnego zadania, jakim jest przeniesienie jednej z powieści Stanisława Lema do świata gier. Zamiast dynamicznych scen batalistycznych deweloperzy proponują nam spokojną eksplorację i stopniowe odkrywanie tajemnic planety Regis III. Wraz ze zbliżającą się premierą w sieci pojawiły się pierwsze recenzje Niezwyciężonego.

Niezwyciężony – pierwsze recenzje. Gra na podstawie powieści Stanisława Lema zachwyca i rozczarowuje

Niezwyciężony – zwiastun

Już 6 listopada Niezwyciężony oficjalnie zadebiutuje na PC oraz konsolach Xbox Seres X|S i PlayStation 5. Polski tytuł spotkał się z mieszanym obiorem branżowych mediów, czego dowodem są skrajne recenzje. Mimo że średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi niezbyt imponujące 62 punkty, to w przypadku OpenCritic jest zauważalnie wyższa – tam Niezwyciężony zgarnął 72 punkty.

Recenzenci zgodnie przyznają, że najmocniejszą stroną Niezwyciężonego jest intrygująca fabuła. Historia została przestawiona w sposób, który pozwala utożsamić się z główną bohaterką. Nie brakuje trudnych wyborów moralnych oraz aspektów filozoficznych, skłaniających do refleksji nad sensem naszych działań. Pochwalono także przemyślany projekt planety Regis III oraz wysoką jakość oprawy graficznej, która cieszy oko podczas eksploracji.

Niestety, w beczce miodu znajdziemy łyżkę dziegciu. Osoby, które nie skupią się w dostatecznym stopniu na losach Yasny, mogą czuć znużenie niezbyt angażującą eksploracją. Część lokacji nie została wypełniona aktywnościami, a wyposażenie głównej bohaterki kryje w sobie niewykorzystany potencjał. W czasie rozgrywki możliwe jest również zablokowanie się postaci, co wymusi wczytanie poprzedniego punktu kontrolnego.

Niezwyciężony – przykładowe recenzje

  1. The Nerd Stash – 9,5/10
  2. Windows Central – 9/10
  3. PC Invasion – 8/10
  4. PC Gamer – 7,7/10
  5. Screen Rant – 7/10
  6. Push Square – 7/10
  7. PC Games – 60/10
  8. IGN – 5/10
  9. But Why Tho? – 5/10
  10. Dexerto – 4/10

Przeczytaj też: Najlepsze gry na PS Vita

Niezwyciężony jest bez wątpienia specyficznym tytułem, który nie wszystkim przypadnie do gustu. Autorzy położyli duży nacisk na złożoną narrację, przez co pozostałe elementy nie są zbyt rozbudowane. Mimo to próbę przeniesienia twórczości Stanisława Lema do wirtualnego świata możemy określić jako całkiem udaną.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.