Nightingale otrzyma tryb offline. Autorzy przyznają się do błędnej decyzji

Nightingale

Nightingale, czyli debiutancki projekt weteranów BioWare wzbudzał spore zainteresowanie już od pierwszych zapowiedzi. We wtorek gra została udostępniona w ramach wczesnego dostępu, jednak przez liczne problemy z serwerami nie wszyscy mogli przemierzać baśniowo-steampunkowe krainy. Masowa krytyka odniosła pozytywny skutek, ponieważ tytuł zostanie wzbogacony o tryb offline.

Twórcy Nightingale zapowiedzieli prace nad trybem offline

Nightingale mocno oberwało przez niezbyt dobrą optymalizację oraz niestabilne połączenie sieciowe. Spośród 5155 recenzji wystawionych przez użytkowników Steam zaledwie 57% ma charakter pozytywny.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W specjalnym komunikacie deweloperzy przyznali, iż skupienie się na kooperacji i wymuszenie stałej komunikacji z serwerami nie było najlepszą decyzją.

Kooperacyjna rozgrywka związana z posiadaniem drużyny, której członkowie znajdują się w różnych światach (Realms) była problemem bardziej wymagającym pod względem technicznym i dlatego zdecydowaliśmy się zająć nim w pierwszej kolejności. Patrząc z perspektywy czasu, źle oceniliśmy to, czego niektórzy z was szukali w swoich doświadczeniach.

Inflexion Games

Studio Inflexion Games zamierza jak najszybciej naprawić swój błąd, a udostępnienie trybu offline otrzymało status priorytetowy. Przy okazji zapewniono, że prace nad nową funkcjonalnością nie spowodują opóźnień w usuwaniu błędów.

Źródło: Steam

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.