Ile Microsoft zapłacił za przejęcie twórców Hellblade 2? Znamy konkretną kwotę

Hellblade 2

Na mocy toczącej się rozprawy sądowej pomiędzy FTC i Microsoftem ujawniono ostatnio dokumenty na temat dokonanych oraz potencjalnych przejęć nowych studiów przez „Zielonych”. Do tej pierwszej grupy zalicza się Ninja Theory, czyli twórcy zaplanowanego na 2024 rok Hellblade 2. Dzięki aktom sprawy dowiedzieliśmy się, ile Microsoft zapłacił za nabycie tego dewelopera w 2018 roku.

Przejęcie Ninja Theory kosztowało Microsoft 117 milionów dolarów

Zwiastun Hellblade 2

Przejęcie Ninja Theory przez Microsoft zostało ujawnione podczas targów E3 2018. W tym samym momencie „gigant z Redmond” informował też o nabyciu Turn 10, Playground Games, Compulsion Games i Undead Labs.

W przypadku Ninja Theory dowiedzieliśmy się dziś, że cała transakcja kosztowała Microsoft 117 milionów dolarów. Wydaje się to dosyć promocyjną kwotą, ale pamiętajmy, że zakup nastąpił jeszcze przed wydaniem najbardziej uznanego hitu dewelopera, czyli Hellblade: Senua’s Sacrifice.

Tak czy inaczej, cała ta umowa wydaje się raczej strzałem w dziesiątkę. Kontynuacja przygód wojowniczki jest dziś bowiem jednym z najmocniej wyczekiwanych tytułów ekskluzywnych Xboxa.

Zobacz też: Najlepsze gry skradanki

Kup Xbox Series X

Poza tym Ninja Theory pracuje nad jeszcze jednym projektem, który na razie jest znany pod roboczą nazwą Project Mara. Konkrety na temat tej gry pojawią się zapewne po wydaniu Hellblade 2.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.