Nintendo 3Ds i WiiU ostatecznie kończy swój żywot. Konsole zostaną niedługo odłączone od sieci

Nintendo 3DS Wii U Mario

Nic nie trwa wiecznie, nawet życie dobrych konsol, które przez lata przyciągały do siebie grono graczy. Kiedyś nadchodzi moment, kiedy korporacje dochodzą do wniosku, że pora wyciągnąć wtyczkę i sprzęt ostatecznie pozostaje bez dostępu do sieci. W przypadku Nintendo 3Ds i WiiU moment ten nastąpi już niebawem…

Nintendo szykuje się do wyłączenia serwerów WiiU i 3DS-a

Według najnowszego komunikatu na stronie pomocy technicznej Nintendo serwery 3Ds-a i WiiU zostaną wyłączone w nocy z 8 nad 9 kwietnia 2024 roku. Dokładnie mowa o godzinie 1:00 w nocy. Jednocześnie firma zastrzega, że jeśli do tego czasu stanie się coś, co utrudni dostęp do sieciowej infrastruktury lub ją uszkodzi, to wyłączenie nastąpi po prostu wcześniej.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jedynymi aplikacjami, które nadal będą dostępne to Pokemon Bank i Poke Transporter. Te nadal zachowają swoją funkcjonalność, choć możliwe, że w przyszłości i tak czekać będzie je podobny, ponury los. Na pewno jednak firma wcześniej poinformuje o tym graczy.

Nintendo 3ds i wiuu
Nintendo 3Ds i WiiU

Japońskie przedsiębiorstwo podjęło także temat niewykorzystanych środków, które gracze nadal mogą mieć na kontach WiiU i 3Ds-a. W tym przypadku korporacja daje czas do 11 marca, aby połączyć konto z konsoli z nową wersją Nintendo Account, aby przenieść swoje pieniądze bez ryzyka utraty i z możliwością wykorzystania w eShopie. Wiele wskazuje na to, że jeśli ktoś nie przeniesie swoich środków, to po wyłączeniu po prostu one przepadną.

Wychodzi więc na to, że najbliższe miesiące będą ostatnimi dla wielu modułów sieciowych kultowych konsol od „Big N”. Będziecie tęsknić? A może wrócicie jeszcze na moment do tych starszych sprzętów? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Nintendo

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.