Producent Mario i Zeldy znów idzie na sądową wojnę. „Chwalił się, że nie zapłaci Nintendo 50 dolarów”

Nintendo

Jakiś czas temu pozew Nintendo doprowadził do zamknięcia emulatora Nintendo Switch. Teraz z kolei przyszedł czas na zaskarżenie kolejnych osób. Tym razem padło na dwójkę znanych wśród społeczności użytkowników.

Nintendo pozywa dwójkę osób za ułatwianie piractwa na Nintendo Switch

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Nintendo powoli słynie już z tego, że aktywnie zwalcza wszelkie mniej lub bardziej prawdopodobne kwestie naruszenia praw autorskich firmy. Tak też jest i w tym przypadku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Korporacja wystosowała bowiem dwa nowe pozwy. Pierwszy został skierowany w stronę grupy Modded Hardware, a zwłaszcza jej prowadzącego Ryana Daly’ego. Co ciekawe, na początku został on wprost zapytany o zaprzestanie sprzedaży zmodyfikowanego sprzętu.

Ten jednak odmówił, więc pozew doszedł do skutku. Nintendo twierdzi, że Daly i Modded Hardware sprzedają różnego rodzaju produkty umożliwiające granie w pirackie wersje gier na Nintendo Switch.

Drugim pozwanym jest James „Archbox” Williams. W jego przypadku chodzi o – zdaniem Nintendo – zachęcanie do piractwa i bycie „siłą napędową” stojącą za kilkoma pirackimi sklepami.

Pozwany doskonale zdaje sobie sprawę, że jego zachowanie jest niezgodne z prawem i narusza prawa własności intelektualnej Nintendo. Rzeczywiście, pozwany chwalił się publicznie, że jest „piratem”, który „[nie] zapłaci Nintendo 50 dolarów za grę”.

Pozew Nintendo

Tak więc Williams miał ułatwić innym użytkownikom możliwość grania w pirackie gry na Switchu. Dostęp ten miał również zostać zwiększony przez subreddit r/SwitchPirates, którego jest moderatorem.

Źródło: INstant Gaming

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2454 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.