Nintendo naciskało na sklep, aby zwolnił pracownika. Powodem wyciek nowej edycji Nintendo Switch

Switch: Zelda Edition

Jak twierdzi były już pracownik GameStopu, Nintendo osobiście naciskało na jego zwolnienie. Powodem miało być ujawnienie przez niego istnienia edycji specjalnej Nintendo Switch OLED wzorowanej na The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Informację te miał mu przekazać szef sklepu, w którym pracował.

Nintendo wymusiło na GameStopie zwolnienie pracownika odpowiedzialnego za leak Switch: Zelda Edition

Zdjęcie bazy danych GameStopu ujawniające istnienie nowej edycji Nintendo-Switch
Zdjęcie bazy danych GameStopu umieszczone przez pracownika sklepu na Reddicie

Przed oficjalnym ujawnieniem o nowej edycji Nintendo Switch OLED opartej o design z The Legend of Zelda: Breath of the Wild plotkowało się sporo. Wiedział też o tym jeden z ówczesnych pracowników GameStopu, który zauważył w bazie danych sklepu interesującą pozycję „HW TBD Switch”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie jest zaskoczeniem, że sklepy są świadome premier danego sprzętu z odpowiednim wyprzedzeniem. Łańcuch dostaw musi zostać zaspokojony na długo przed uruchomieniem faktycznej sprzedaży nowych konsol czy gier.

Zatrudniony w jednym z amerykańskich oddziałów GameStopu, Mike, postanowił więc zrobić zdjęcie ekranu z tajemniczą nowinką dotyczącą Switcha i umieścić je na Reddicie. Rozpoczął tym samym spekulacje na temat Switch: Zelda Edition.

Następnie Mike został zwolniony w przeciągu tygodnia od publikacji zdjęcia. Jak sam później stwierdził, naciskało na to samo Nintendo. Nieoficjalnie miał go poinformować o tym jego były już szef.

Zobacz też: Laptop do 6000 zł – najlepsze modele

Nie jest to jedyny leak, z którym boryka się Nintendo. Dowiedzieliśmy się również, że firma próbuje wymusić na Discordzie ujawnienie danych personalnych osoby, która ujawniła artbook The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2481 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.