Nintendo musiało odwołać 2 wydarzenia przez groźby „gracza”. Podejrzany został ujęty przez policję

Nintendo

Świat dobiegły informacje o otrzymywaniu gróźb śmierci przez Nintendo. Sprawca użył do tego formularzu kontaktowego na stronie firmy. Z tego powodu ta musiała odwołać aż 2 wydarzenia.

Podejrzany o wysyłanie gróźb śmierci do Nintendo został oskarżony przez policję

Nintendo
Nintendo

Podejrzany przez policję o wysyłanie gróźb w stronę Nintendo został już oskarżony o utrudnianie prowadzenia działalności z użyciem przymusu. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec miasta Hitachi w Japonii.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Media donoszą, że pomiędzy 22 sierpnia a 29 października poprzedniego roku wysłał on firmie aż 39 pogróżek. Te zostały przesłane przez formularz kontaktowy znajdujący się na jej stronie.

W treści przesłanej korespondencji można przeczytać, że podejrzany groził Nintendo „pożałowania wydania na ten świat tak g*wnianej gry”, sugerował on także zamordowanie wszystkich zaangażowanych w jej produkcję. Do dziś nie wiadomo, o który tytuł konkretnie mu chodziło.

Warto zaznaczyć, że oskarżony sugerował również, aby Nintendo „uważało na wydarzenia, w których uczestniczą widzowie”. Doprowadziło to do anulowania wydarzeń Splatoon Koshien 2023 National Finals i Nintendo Live 2024, które miały odbyć się w Tokio w grudniu 2023 roku i styczniu 2024 roku. Nintedo oświadczyło bowiem, że nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa swoim klientom.

Całe szczęścia sprawa miała jednak dobry koniec, a zatrzymana osoba ostatecznie nie zrobiła nikomu krzywdy.

Źródło: VGC

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2267 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.