Nintendo ma plan na przyszłość. Po sukcesie Switcha firma „nie bierze niczego za pewnik”

Nintendo gry

Od dłuższego czasu spekuluje się, że rok 2024 zostanie zapamiętany w branży growej głównie ze względu na premierę następcy Nintendo Switch. Do tej pory jednak japońskie przedsiębiorstwo nie zdradziło żadnych szczegółów sugerujących premierę ich nowego sprzętu w najbliższym czasie, a wszystkie doniesienia opierają się wyłącznie na niepotwierdzonych pogłoskach. Mimo wszystko japońskie przedsiębiorstwo co jakiś czas sugeruje, że szykuje się do wejścia w nową generację i tak było także ostatniego briefingu podsumowującego wyniki finansowe Nintendo.

Nintendo chce stawiać na oferowanie „unikalnych pozycji”

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Shuntaro Furukawa, czyli aktualny prezes Nintendo w trakcie spotkania podsumowującego kwartalne wyniki finansowe podjął temat wejścia korporacji w kolejną generację konsol. Biznesmen przyznał, że nie jest to łatwe zadanie i w przyszłości „Big N” doświadczało problemów przy okazji premier swoich nowych sprzętów do grania.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zmiana pokoleniowa platform w branży dedykowanych konsol do gier nigdy nie jest łatwa. Wielokrotnie doświadczaliśmy poważnych wyzwań związanych z udanymi platformami, więc nigdy nie uważamy, że nasza obecna sytuacja jest całkowicie bezpieczna.

Shuntaro Furukawa (via. VGC)

Co ciekawe, prezes japońskiego przedsiębiorstwa podkreślił, że po sukcesie Switcha nie bierze za pewnik, tego, że kolejna konsola powtórzy ten sukces. Dobrym przykładem może być tutaj sytuacji z Nintendo Wii i Wii U. Pierwszy z tych sprzętów sprzedał się bowiem w prawie 102 milionach egzemplarzy, drugi zaś, następując po nim, w zaledwie 13,56 milionach.

Nintendo Switch OLED
Nintendo Switch OLED

Furukawa ma też świadomość, że Nintendo konkuruje nie tylko z innymi producentami konsol, ale też różnymi innymi sposobami na spędzanie wolnego czasu. Mimo wszystko zdaje sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest tutaj oferowanie „unikalnych pozycji”.

Ponadto, jak Pan zauważył, nasza działalność jest zawsze narażona na dużą konkurencję. Z szerszej perspektywy rozrywkowej konkurencją w tej branży są nie tylko gry wideo, ale także różne formy spędzania wolnego czasu. W tym środowisku istnieje coraz większa potrzeba, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, dalszego oferowania unikalnych propozycji, aby stać się marką, którą wybierają klienci.

Shuntaro Furukawa (via. VGC)

Zdaje się więc, że zarząd Nintendo jest przygotowany na wiele scenariuszy związanych z wpuszczeniem na rynek swojej kolejnej konsoli i ma na to konkretny plan. Pozostaje więc pytanie, kiedy ów sprzęt wreszcie trafi do sprzedaży?

Źródło: VGC

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.