Nintendo Switch doczekał się kolejnej aktualizacji systemu. Wprowadzone zostały drobne poprawki

Nintendo Switch

Mimo blisko 7 lat na rynku, Nintendo Switch regularnie otrzymuje aktualizacje oprogramowania. Najnowsza z nich, oznaczona numerem 17.0.1 wprowadza drobne poprawki systemowe. Mimo niewielkich zmian łatka dodaje kilka ciekawych blokad związanych z systemowym chatem konsoli.

Aktualizacja do Nintendo Switch w wersji 17.0.1 wprowadza dodatkowe regulacje chatu

Oficjalna lista zmian nowej wersji systemu Nintendo Switch mówi jedynie o poprawie stabilności. Co bardziej wnikliwi fani sprzętu Big N zauważyli jednak, że poza wspomnianą stabilnością, do konsoli wprowadzone zostały dodatkowe regulacje dotyczące chatu.

Poniżej pełen wykaz wykrytych zmian:

  1. Blokada słów „hate” i „h8” w kontekście mniejszości
  2. Blokada gróźb śmierci po japońsku
  3. Blokada zwrotu „przestańmy być przyjaciółmi” po japońsku

Szczególnie ostatni punkt powyższych zmian wydaje się być ciekawy. Nie wiadomo bowiem z jakiego powodu akurat te słowa w języku japońskim zostały zablokowane. Nie zmienia to jednak faktu, że aktualizacja należy do tych mniejszych, które nie zmienią w żaden sposób doznań z obcowania z Nintendo Switch.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: X (Twitter)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.