Nintendo Switch z kapitalną sprzedażą na ważnym rynku? Konsola może być na dobrej drodze, by pobić rekord

Nintendo Switch OLED

Nintendo Switch zyskało uznanie wielu miłośników wirtualnej rozgrywki dzięki swoim różnorodnym możliwościom. Ten hybrydowy sprzęt jest dobrym wyborem dla osób ceniących sobie zarówno mobilność, jak i tradycyjny sposób grania na ekranie telewizora. Jak się okazuje, według niedawnych doniesień konsola Nintendo Switch w czerwcu 2023 roku mogła osiągnąć bardzo wysoki wynik sprzedażowy w Japonii.

Raport Nikkei wskazuje na wysoką sprzedaż Nintendo Switch w Japonii w czerwcu 2023 roku

Według użytkownika Twittera o pseudonimie Stealth40k, japoński indeks giełdowy Nikkei przekazał dane o sprzedaży Nintendo Switch w czerwcu 2023 roku. Raport wskazuje na liczbę 380 tysięcy sprzedanych w Japonii egzemplarzy Switcha, co stanowiłoby wzrost o 68% wobec tego samego miesiąca w zeszłym roku. Jeżeli Nintendo potwierdzi te dane, będzie to jednocześnie najlepszy czerwcowy wynik, jaki mogła pod tym względem osiągnąć konsola w ciągu swojej 6-letniej obecności na rynku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tak świetny rezultat sprzedażowy Switch mógłby bez wątpienia zawdzięczać niedawnej premierze The Legend of Zelda Tears of The Kingdom. Dodatkowo, w czerwcu odbyło się wydarzenie Nintendo Direct, co prawdopodobnie mogłoby również przyczynić się do wzrostu zainteresowania konsolą.

Zobacz też: Najlepsze gry visual novel

Na koniec warto także wspomnieć, że jeżeli Nintendo Switch osiągnie wynik na poziomie 30 milionów sprzedanych egzemplarzy w Japonii, pobije rekord popularności konsol we wspomnianym regionie i wyprzedzi pod tym względem Game Boya oraz Nintendo DS. Szacuje się, że może to nastąpić w przyszłym roku.

O autorze
Patrycja Pietrowska
Redaktorka działów Newsy & Promocje

Grami interesuje się od kiedy pamięta, jednak pisze o nich od niedawna. Nie faworyzuje żadnej z platform i chętnie poszerza horyzonty, jeśli chodzi o gatunki. Spędziła zdecydowanie zbyt wiele czasu w Apex Legends. Poza grami kolekcjonuje płyty z muzyką.

Liczba wpisów: 916 (w redakcji od 24.05.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.