Nintendo Switch nadal królem sprzedaży wśród konsol! Xbox Series X|S coraz bardziej zbliża się do wyników PS5

Nintendo Switch wyniki sprzedażowe

Na początku listopada informowaliśmy, że sprzedaż Nintendo Switch coraz bardziej zbliża się do wyniku, jaki osiągnęło PlayStation 4. Wówczas pisaliśmy o liczbie 114,3 miliona sprzedanych konsol od „Wielkiego N”. Dzisiaj dzięki szacunkowym obliczeniom serwisu VGChartz dowiedzieliśmy się, że wynik konsoli od Sony został już pobity, a przenośny sprzęt od Nintendo jest o krok od przegonienia legendarnego Gameboya Color.

Nintendo Switch może niebawem prześcignąć wynik sprzedażowy Gameboya Color

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Według wymienionego wyżej portalu w dniach 27 listopada – 3 grudnia 2022 najlepiej sprzedającą się konsolą było Nintendo Switch, które rozeszło się w liczbie 932 599 egzemplarzy. Sumarycznie sprzęt od „Wielkiego N” rozszedł się w liczbie 118,2 miliona sztuk na całym świecie od swojej premiery w 2017 roku. Biorąc to pod uwagę, „Pstryczek” może jeszcze przed końcem bieżącego roku może przebić wynik sprzedażowy Gameboya Color, który rozszedł się w 118,7 milionach egzemplarzy na całym świecie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mniej imponujące, choć zapewne równie zadowalające wyniki osiągnęło PS5, które we wskazanym okresie zostało zakupione 698 791 razy. Ostatecznie, łączna liczba sprzedanych egzemplarzy PS5 doszła dzięki temu do pułapu 28,26 miliona sztuk.

Xbox Series X i PS5
Xbox Series X i PlayStation 5

Z kolei konsole Xbox Series X i Xbox Series S rozeszły się w liczbie 591 167 sztuk we wskazanym okresie, zwiększając całkowity zbyt do 20,26 miliona egzemplarzy od swojej premiery. Obecny łączny wynik tych sprzętów stanowi około 40% całkowitej sprzedaży konsol Xbox One.

Przeczytaj też: Najlepsze gry przygodowe

Wszystkie wskazane liczby niewątpliwie robią wrażenie i imponują, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę nadal pojawiające się problemy z dostępnością w niektórych rejonach świata. Podsumowanie to pokazuje również, że „Wielkie N” wyrobiło sobie naprawdę silną pozycję, którą ciężko będzie podważyć jakiemukolwiek przedstawicielowi obecnej generacji.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.