Gry Nintendo wreszcie będą po polsku?! Oferta japońskiej firmy daje nadzieję graczom

Nintendo Switch Polska

Nintendo od lat zdaje się mieć nasz Polski rynek w dalekim, ale naprawdę bardzo dalekim poważaniu. Najlepszym tego przykładem jest fakt, że po dziś dzień nie doczekaliśmy żadnych polskich lokalizacji największych tytułów od japońskiego giganta. Pojawiło się w tej kwestii światełko w tunelu, a świadczy o tym najnowsze ogłoszenie o pracę, które widnieje na stronie firmy.

Nintendo szuka polskiego tłumacza! Nadchodzi rewolucja?

Ogłoszenia dla tłumacza od Nintendo
Oferta pracy Nintendo dla tłumacza języka polskiego

Na grupie Nintendo Switch Polska na Facebooku pojawił się dzisiaj bardzo sugestywny wpis, zgodnie z którym europejski oddział japońskiego giganta poszukuje tłumacza języka polskiego. Oczywiście osoba ta zajmowałby się przekładem tekstów z języka angielskiego właśnie na nasz rodzimy język.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Do zadań nowozatrudnionego należałoby m.in. tłumaczenie tekstów oprogramowań i innych materiałów czy edycja tłumaczeń w celu zapewnienia jak najlepszej jakości. Samo to już wskazuje, że coś jest na rzeczy i najwidoczniej „Big N” dostrzegło, że w Europie Środkowo-Wschodniej istnieje taki kraj jak Polska i jest ono dość sporym rynkiem.

Super Mario Bros. Wonder
Super Mario Bros. Wonder

Poza wymaganiami typowymi dla tego rodzaju zawodu (biegła znajomość języka angielskiego i nienaganna polszczyzna) konieczna będzie najpewniej przeprowadzka do Frankfurtu nad Menem, gdzie znajduje się oddział Nintendo. Chętnych jednak nie braknie, zwłaszcza że mowa o jednym z największych producentów gier i konsol na całym świecie.

Brzmi to, jak zapowiedź zmiany podejścia Nintendo do naszego rynku, jednak na razie zdecydowanie jest za wcześnie, aby cokolwiek w tej kwestii prognozować. W końcu „Big N” potrafi być nieprzewidywalne i taka oferta wcale nie musi oznaczać wielkich zmian. Nadzieja jednak jest i zawsze umiera ostatnia — tego w tym przypadku warto się trzymać.

Źródło: Nintendo Europe, Facebook: Nintendo Switch Polska

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
SKORZYSTAJ Z GIGA PROMOCJI – KLIKNIJ I KUP
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.