Sprzedaż Switcha coraz bardziej spada. Nintendo jednak nie planuje wydać nowego sprzętu w tym roku

Nintendo Switch

Nintendo Switch to bez wątpienia konsola, która przez siedem lat swojego życia zebrała naprawdę ogromną liczbę użytkowników na całym świecie. Jednocześnie wartym uwagi jest fakt, że pomimo już dość słusznego wieku na karku konsola ta do tej pory nadal cieszyła się niemałą popularnością. Najnowsze raporty wskazują jednak, że sprzedaż tego sprzętu powoli zaczyna spadać.

Sprzedaż Switcha w ubiegłym roku fiskalnym nie osiągnęła zakładanego przez Nintendo celu

Zapowiedź Nintendo Switch OLED z 2021 roku

Po publikacji raportu finansowego za rok fiskalny 2023 Nintendo potwierdziło, że Switch sprzedał się na całym świecie w 17.97 milionach egzemplarzy na całym świecie. Oznacza to, że sprzęt ten nie osiągnął zakładanego na początku wyniku, który zakładany był na poziomie 21 milionów sztuk.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jednocześnie „Wielkie N” zakłada, że w trwającym obecnie roku fiskalnym 2024 hybrydowa konsola nadal będzie cieszyć się zainteresowaniem i osiągnie wyniki na poziomie 15 milionów egzemplarzy. Obecny CEO Nintendo — Shuntaro Furukawa — skomentował zakładane przez przedsiębiorstwo cele w następujący sposób:

Utrzymanie dynamiki sprzedaży Switcha będzie trudne w siódmym roku. Nasz cel, jakim jest sprzedaż 15 milionów sztuk w tym roku podatkowym, jest nieco naciągany. Niemniej zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zwiększyć popyt w okresie świątecznym, abyśmy mogli osiągnąć cel.

Shuntaro Furukawa — CEO Nintendo

Tym, co może szczególnie niepokoić entuzjastów tego producenta, jest fakt, że Furukawa wprost ogłosił, iż korporacja w rozpoczętym niedawno roku finansowym nie zamierza wypuścić na rynek żadnej ulepszonej wersji Switcha. W planach firmy nie ma także żadnych wzmianek na temat nowej konsoli. Oznacza to, że ewentualny następca Switcha zadebiutuje co najmniej w połowie 2024 roku.

Przeczytaj też: Ranking słuchawek gamingowych

Kwestia zwalniającej sprzedaży Switcha nie powinna dziwić zbyt wielu osób, nawet jeśli w ubiegłym roku na konsolkę tą wyszły takie hity jak Splatoon 3 czy Pokemon Scarlet & Violet. W końcu niemal każdy zainteresowany tym urządzeniem zdołał już nabyć swój sprzęt i przykładowo nie widzi potrzeby przesiadać się na wydaną relatywnie niedawno wersję OLED.

Bardziej martwić może brak konkretnych planów firmy wobec swojej nowej konsoli. Wiele osób zwraca uwagę, że Switch coraz bardziej niedomaga i koniecznym zdaje się wprowadzenie na rynek nowego sprzętu. Nintendo widocznie inaczej zapatruje się na tę kwestię.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.