Nowa część Prince of Persia już w produkcji? Grę mają opracowywać twórcy kultowego roguelite

Prince of Persia Evil Empire Ubisoft

Ubisoft na początku tego roku zaoferował bardzo ciekawą premierę, jaką okazało się Prince of Persia The Lost Crown, które zostało przyjęte przez graczy i recenzentów raczej bardzo optymistycznie. Na podstawie sukcesu tej części wiele osób zaczęło zastanawiać się nad dalszymi planami francuskiego wydawcy względem tego IP. Najwidoczniej coś jest na rzeczy, a najnowsze doniesienia zwiastują dosyć ciekawą formułę, którą przybrać może ten cykl.

Ubisoft najwidoczniej połączył siły z twórcami Dead Cells i tworzy nowego Prince of Persia

Prince of Persia The Lost Crown
Prince of Persia The Lost Crown

Według danych, do jakich dotarł portal Insider Gaming, Ubisoft ma pracować nad kolejną grą z serii Prince of Persia, ale formuła tej gry najwidoczniej nieco odbiega od dotychczasowych modeli dystrybucyjnych. Za opracowanie tego tytułu ma odpowiadać studio Evil Empire, a więc twórcy Dead Cells.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dodatkowo ma on być początkowo pojawić się w ramach wczesnego dostępu na platformie Steam, co oznacza, że byłaby to pierwsza od 2019 roku gra francuskiego wydawcy, która zadebiutuje na platformie Valve. Rogue Prince of Persia (bo tak ów pozycja jest nazywana) ma być projektem, który stale będzie otrzymywać darmowe aktualizacje, a co za tym idzie — ma ewoluować na podstawie opinii samej społeczności.

Jeśli chodzi o inspiracje, to tutaj Insider Gaming wskazuje na belgijsko-francuskie komiksy. Brzmi to bardzo ciekawie, a jednocześnie pozwala sugerować, że mowa o bardziej kolorowej i „luźnej” oprawie wizualnej.

Według Toma Hendersona Evil Empire oraz Ubisoft pracują nad tą produkcją od około 4 lat, a debiut gry na Steamie powinien mieć miejsce jeszcze w tym roku. Warto więc czekać, bo jeśli faktycznie coś jest na rzeczy, to kwestią czasu są oficjalne komunikaty ze strony wydawcy oraz producenta.

Źródło: Insider Gaming

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.