Nowa FIFA może zostać wkrótce zapowiedziana! Wiemy, kto ma ją stworzyć

FIFA 23

Po rozbracie EA z organizacją FIFA najpopularniejsza gra piłkarska zmieniła nazwę na FC 24. Światowa federacja obiecała nam jednak, że wróci z własną produkcją. Tę ma przygotowywać studio znane fanom sportowych tytułów.

2K wkrótce zapowie nową grę FIFA?

Zwiastun FIFA 23

Ostatnia odsłona FIFY ukazała się w 2022 roku. Rok później EA wydało FC 24, co było efektem braku dojścia do porozumienia na wykorzystanie nazwy światowej organizacji piłkarskiej.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tak czy inaczej, ta obiecała graczom, że wróci z innym partnerem. Od jakiegoś czasu insider Mike Straw donosił nam, że może nim być 2K – producent m.in. gier koszykarskich.

Wczoraj dziennikarz poinformował nas z kolei, że gra może zostać zapowiedziana już niebawem. Niestety nie wiemy, czy 2K zachowałoby model nazewnictwa EA, dodając do tytułu FIFA liczby symbolizujące rok. Ciężko też przewidzieć, czy taki układ jest w ogóle możliwy ze względów prawnych, aby uniknąć skojarzenia z Kanadyjczykami.

Być może mielibyśmy więc do czynienia z opcją, którą twórcy stosowali już wcześniej. Wtedy kolejny symulator piłkarski nazywałby się po prostu FIFA 2k25.

Wracając, niestety nie wiemy jeszcze, kiedy konkretnie gra ta miałaby zadebiutować. Możemy jednak przypuszczać, że wydarzyłoby się to całkiem niebawem, być może już w okolicach startu następnego sezonu.

Źródło: Pure Xbox

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2364 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.