Najnowsza gra od Nintendo z „ukrytym trybem 4K”. Firma szykuje się do premiery nowej konsoli

Nintendo Switch OLED

Mimo że gdzieś tam na horyzoncie majaczy już najnowsza konsola od Nintendo, tak studia zależne od japońskiego giganta nie zamierzają się zatrzymywać. Ostatnio na rynek trafiło bowiem Paper Mario The Thousand-Year Door, które dla fanów wąsatego hydraulika jawi się jako kolejna obowiązkowa pozycja do ogrania. Okazuje się, że twórcy przygotowali także coś, co ma im pomóc w przypadku wydania tej pozycji właśnie na kolejny sprzęt od „Big N”.

Nowa konsola od Nintendo najwidoczniej będzie mieć wsparcie dla trybu 4K

Paper Mario The Thousand Year Door
Paper Mario The Thousand Year Door

Część uważniejszych graczy zauważyła, że w kodzie wspomnianego Paper Mario znalazły się odniesienia dotyczące działania gry w wyższej rozdzielczości. Mowa dokładnie o linijkach odwołujących się do renderowania obrazu w jakości 4K, co jest niezwykle zaskakujące.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oczywiście nie ma żadnych szans, aby taka opcja pojawiła się w przypadku Nintendo Switch. Nawet jeśli samo Paper Mario do najbardziej wymagających gier nie należy, tak nadal działa on na wyjątkowo słabiutkiej konsoli z 2017 roku.

Nintendo Switch OLED
Nintendo Switch OLED

Są to więc ewidentne przygotowania pod przeportowanie gry na kolejną maszynkę od Nintendo, która powstaje od jakiegoś czasu w laboratoriach firmy. Potwierdza to tym samym, że Japończycy mają plany, aby ich następny sprzęt faktycznie był w stanie działać w jakości 4K.

Brzmi to całkiem ciekawie i przede wszystkim jest bardzo konkretnym sygnałem dotyczącym dalszych planów „Czerwonych”. To też sugeruje, że poprzednie gry od tej firmy także doczekają się takiego wsparcia. Może być ciekawie, ale na razie i tak jesteśmy skazani na oczekiwanie na dalsze konkrety.

Źródło: Wccftech

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.