Problemy Pokemon Scarlet & Violet nauczką dla Game Freak. Firma zapowiada, że nowe gry będą lepsze

Pokemon Scarlet & Violet

Nie da się ukryć, że Pokemon Scarlet & Violet przy okazji premiery były pozycjami wręcz urągającymi wszelkim standardom. Obie gry cierpiały strasznie na problemy z wydajnością i stabilnością, a dodatkowo pełne były błędów rodem z pozycji tworzonych przez początkujące niezależne studia. Widocznie The Pokemon Company wyciągnęło z tego wszystkiego wnioski, a zyskać na tym mają wszyscy fani kieszonkowych stworków.

Nowa gra Pokemon ma być bardziej dopracowana niż felerne Scarlet & Violet

Według informacji przekazanych przez Andy’ego Robinsona z VGC The Pokemon Company „potraktowało poważnie” negatywny odbiór najnowszych gier, czyli Scarlet & Violet. Wobec tego twórcy gier o kieszonkowych stworkach mieli podjąć już pewne decyzje i działania, które na celu będą miały zapobieganie takim sytuacjom w przyszłości. Konkretów jednak brak, a to oznacza, że doświadczymy tego dopiero po premierze nowej gry spod tegoż szyldu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie brak przy tym bardziej zgryźliwych komentujących, że taka zmiana podejścia to nie efekt negatywnego odbioru Scarlet & Violet, a ogromny sukces Palworld. Produkcja, która w niespełna tydzień sprzedała się w 8 milionach egzemplarzy na całym świecie jest bardzo poważną konkurencją dla Pikachu i spółki.

Pokemon Scarlet & Violet — kompilacja błędów

To też powoduje, że nowe Pokemony i gra Pocket Pair Inc. są ze sobą bezpośrednio porównywane. Biorąc pod uwagę spore problemy Scarlet & Violet, to raczej oczywiste jest, że „Big N” na tym sporo traci.

Możliwe więc, że wszystko to bardzo pozytywnie wpłynie na twórców kieszonkowych stworków, a dodatkowa konkurencja może być czynnikiem dodatkowo motywującym. Pozostaje więc trzymać kciuki i liczyć, że The Pokemon Company faktycznie wyciągnie ze sprawy stosowne wnioski.

Źródło: Twitter/X: Andy Robinson

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.