Następca Switcha mocno inspirowany SNES-em? Nowe pogłoski zwiastują kolejną rewolucję od Nintendo

Nintendo Switch i SNES

Temat następcy Nintendo Switch zdaje się pojawiać w branżowych mediach coraz częściej, podkręcając jeszcze bardziej zainteresowanie graczy. Ostatnio wyobraźnię oczekujących graczy rozbudziły patenty „Big N”, które sugerować mogły, że kolejny sprzęt będzie w pewnym stopniu upodobniony do popularnego 3DS-a. Nowe pogłoski zdają się jednak sugerować zwrot Japończyków w stronę innej swojej konsoli.

Nowa konsola Nintendo może pod paroma względami nawiązywać do popularnego SNES-a

Według informacji pozyskanych przez jednego z koreańskich insiderów następca Switcha ma nosić roboczą nazwę Nintendo Super Play, a nie Switch 2 czy Nintendo Focus. Miano to może stanowić nawiązanie do innej konsoli przedsiębiorstwa, a mianowicie do szalenie popularnego w latach 90. XX wieku SNES-a.

Nie tylko nazewnictwo ma odnosić się do starszego sprzętu Japończyków, bo Nintendo Super Play ma cechować się tym samym wyglądem przycisków co wspomniany SNES, które mają wyróżniać się kolorami czerwonym, żółtym, niebieskim i zielonym. Sprawą otwartą jest ich układ, bo tutaj nie ma pewności, czy mowa o rozwiązaniach znanych z Joy-Conów, czy właśnie z Super Famicona.

Interesujący może być także aspekt użytkowania sprzętu. Konsola ma nadal oferować opcje hybrydowej rozgrywki, jednak opcja stacjonarna ponoć nie przewiduje korzystania ze stacji dokującej. Tutaj rzekomo firma może postawić na podłączenie sprzętu do telewizora za pomocą przewodu USB-C.

Nintendo Switch OLED
Nintendo Switch OLED

Projektując swoją nową konsolę, „Big N” miało postawić na podobny rozmiar wyświetlacza, ale znacząco zmniejszając wagę całego urządzenia. Rzeczony Super Play ma — podobnie jak Switch — obsługiwać kartridże, choć kwestia wstecznej kompatybilności nie została poruszona przez koreańskiego insidera.

Przeczytaj też: Ranking monitorów do gier

Jest to już kolejny przeciek, który przekazuje wyjątkowo interesujące wieści na temat nowego sprzętu od Nintendo. Z jednej strony będzie to konsola nawiązująca do klasyki, ale stawiająca na kilka rewolucyjnych rozwiązań, których mało kto się spodziewał.

Możliwe jednak, że wszystkie te pogłoski są po prostu wyssane z palca, dlatego też do momentu oficjalnego potwierdzenia, warto traktować je jako ciekawostkę.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.