Nowa seria God of War zbyt nudna? Twórca marki nie szczędzi gorzkich słów obecnemu Kratosowi

God of War Kratos

Seria God of War w 2018 roku przeszła całkiem poważną metamorfozę, która dotyczyła nie tylko oprawy wizualnej, ale też samego pomysłu na kreowanie postaci. Dzięki temu nowe odsłony zyskały na możliwościach tworzenia fabuły, a ich nadrzędną cechą stała się ich większa filmowość. Nie wszyscy jednak są zadowoleni z tych zmian, a jedną z takich osób okazał się pierwotny twórca przygód Kratosa — David Jaffe.

David Jaffe nie jest zadowolony z aktualnego stanu serii God of War

W jednym z ostatnich materiałów opublikowanych na YouTube David Jaffe wprost przyznał, że nie podoba mu się aktualny kierunek serii God of War. Uważa on, że deweloperzy z Santa Monica Studio niepotrzebnie przelewają życiowe doświadczenia na postaci z tej serii, zamiast tworzyć zupełnie nowe IP.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Z tego też powodu twierdzi on, że z tego właśnie powodu nowe przygody Kratosa stały się po prostu nudne. Przyrównał to nawet do tego, co stało się z marką Indiana Jones, która straciła swój dawny klimat.

Wiesz, to jest trochę podobne do: „Jestem Steven Spielberg i jestem już starszy, ale naprawdę lubię rodzinne tematy i chcę opowiadać historie o ojcach i synach”. Nie, pier%#l się! Nie taka jest ta postać, bez względu na to, czy mowa tutaj o Indym, czy pieprzonym Kratosie.

David Jaffe

Co niezwykle ciekawe, redakcja 80 Level, która pierwotnie udostępniła ten wpis, zareagował Cory Barlog, czyli deweloper obecnie odpowiadający za serię God of War w Santa Monica Studio. Za pomocą wymownego GIF-a przekazał, że nie do końca zgadza się z tym, co głosi Jaffe.

Przeczytaj też: Gry podobne do Cyberpunk 2077

Pewne jest, że nowa seria God of War zyskała swoich zwolenników, zarówno wśród nowych, jak i tych bardziej doświadczonych graczy. Oczywiście nieco starszy i bardziej roztropny Kratos nie każdemu przypadł do gustu, trzeba jednak pamiętać, że jest to bardzo subiektywna sprawa.

Źródło: 80 Level, Corey Barlog

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.