3 nowe gry od dzisiaj w Xbox Game Pass! RPG i dwie strategie, w tym jedna dla miłośników kolei

Xbox Game Pass

Nie tak dawno temu Microsoft ujawnił gry w Xbox Game Pass na drugą połowę maja 2023. Natomiast dzisiaj – zgodnie z zapowiedzią – w abonamencie Amerykanów lądują aż trzy nowe produkcje. Mowa o Railway Empire 2, Cassette Beasts oraz Massive Chalice.

Nowe gry w Xbox Game Pass (25 maja 2023)

Zwiastun Railway Empire 2

Railway Empire 2 to strategia ekonomiczna, będąca kontynuacją pierwowzoru z 2018 roku. Podczas zabawy obejmujemy kontrolę nad właścicielem firmy trudniącej się transportem kolejowym, a naszym zadaniem jest stałe rozbudowywanie swojego imperium. Mowa tu m.in. o budowaniu nowych linii kolejowych, kupowaniu nowych pociągów czy planowaniu rozkładów jazdy, aby wszystko działało jak w zegarku.

Zwiastun Cassette Beasts

Cassette Beasts jest turową grą RPG z otwartym światem. Wcielamy się w bohatera, który utknął na pełnej wszelkiej maści kreatur wyspie – jego zadaniem jest przetrwanie i odnalezienie drogi do domu. Unikalną umiejętnością protagonisty jest możliwość przejmowania kształtu i mocy napotykanych na drodze potworów.

Zwiastun Massive Chalice

Z kolei Massive Chalice to gra strategiczna z elementami fantasy. Rozgrywka została podzielona na dwa etapy: w jednym zarządzamy państwem i jego mieszkańcami, a w drugim prowadzimy swoich żołnierzy do walki z najróżniejszymi demonami. Co ciekawe, w produkcji studia Double Fine śmierć każdego bohatera jest ostateczna; poległych towarzyszy nie można wskrzesić.

Przeczytaj też: Ranking kamer samochodowych

Railway Empire 2 oraz Massive Chalice są już dostępne w bibliotece Xbox Game Pass, natomiast konsolowe Cassette Beasts trafi do abonamentu trochę później, zapewne przed 18:00. W ramach subskrypcji Microsoftu zagramy na następujących platformach:

  1. Railway Empire 2 (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  2. Cassette Beasts (Xbox One, Xbox Series X|S) – wydanie na PC jest dostępne w abonamnecie od dawna
  3. Massive Chalice (Xbox One, Xbox Series X|S, chmura)

Będzie grane, czy tym razem nic Wam nie wpadło w oko? Jak zawsze napiszcie w komentarzach!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.