Wszyscy czekają na Switcha 2. Tymczasem w USA sprzedano… nowe Nintendo Wii U

Nintendo Wii U

W ostatnim czasie słyszy się coraz więcej plotek o Nintendo Switch 2. Tymczasem w ramach ciekawostki można powiedzieć, że ktoś właśnie kupił nowe Wii U. Szczęśliwy nabywca wzbogacił się więc o fabrycznie nowy egzemplarz konsoli, która nie jest produkowana od 2017 roku.

W USA sprzedano fabrycznie nowe Nintendo Wii U

Dane na temat sprzedaży konsol pochodzą od branżowego analityka Mata Piscatelli. Zgodnie z jego informacjami, we wrześniu 2023 ktoś zakupił nowy egzemplarz konsoli Nintendo Wii U.

Humorystycznie można więc powiedzieć, że liczba sprzedanych sztuk poprzednika Switcha wynosi w USA dumne… 1. Oczywiście chodzi tu o sprzedaż detaliczną, a nie jednostki nabyte z drugiej ręki na portalach aukcyjnych.

Co ciekawe, pod postem Piscatelli ktoś wspomniał, że Nintendo wykupiło przed laty wszystkie dostępne Wii U po podjęciu decyzji o wstrzymaniu produkcji. Niemniej wygląda na to, że któryś ze sklepów po prostu miał jeszcze tę konsolę na stanie, więc postanowił się jej pozbyć.

Z innych ciekawostek analityk podał również, że ostatnie nowe PlayStation Vita zostało sprzedane w listopadzie 2021 roku. Ktoś z klientów nabył wtedy 3 sztuki handhelda Sony.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 8000 zł

Wracając jednak do Wii U, konsola pojawiła się na rynku w grudniu 2012 roku. Po ponad dekadzie można uznać, że była jedną z największych porażek Nintendo, które odbiło sobie jej mierne wyniki finansowe dopiero wraz z premierą świetnego Switcha.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.