Nowe studio twórców serii Forza Horizon. Maverick Games ma już pod swoimi skrzydłami pierwszy projekt

Forza Horizon 5

Dobra wiadomość dla fanów gier wyścigowych. Forza Horizon może doczekać się niedługo solidnej konkurencji. Mike Brown, były deweloper Playground Games, ogłosił właśnie swoje studio – Maverick Games.

Maverick Games – nowe studio twórców Forza Horizon

Forza Horizon 5 Hot Wheels
Forza Horizon 5

Niejednokrotnie widzieliśmy już tego typu manewry w branży gier wideo. Doświadczeni deweloperzy chcą wziąć sprawy we własne ręce, odchodzą z firm, w których budowali kariery i postanawiają stworzyć nowe studio. Dokładnie tą drogą poszedł Mike Brown.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Efektem jego ostatnich wysiłków jest Maverick Games, w skład którego wchodzą byli deweloperzy Playground Games, Electronic Arts oraz Sumo Digital Leamington. Nowe studio pracuje już nad swoją pierwszą grą AAA.

Przeczytaj też: Co to jest VPN

O projekcie Maverick Games wiemy jedynie tyle, że będzie to tytuł z otwartym światem, który zadebiutuje na PC oraz konsolach. Nie jest nawet powiedziane, że Mike Brown odszedł z Playground Games, by dalej tworzyć gry wyścigowe. Czas pokaże, co wyniknie ze współpracy tylu doświadczonych deweloperów.

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.