Nowi włodarze PlayStation z komunikatem do pracowników! Firma chce „przesuwać granice rozrywki”

PlayStation Sony

Zgodnie ze wszystkimi wcześniejszymi zapowiedziami, od początku czerwca 2024 roku władzę nad PlayStation przejęło dwóch wieloletnich pracowników firmy — Hermen Hulst oraz Hideaki Nishino. Następcy Jima Ryana zdążyli się już nie tylko zaprezentować, ale i wypowiedzieć się na temat dalszej strategii dotyczącej wydawania gier na PC i samych konsolach. Teraz zaś nowi CEO skierowali specjalny list do współpracowników, w którym nakreślili nieco bliżej przyszłość kierowanej marki.

Nowi włodarze PlayStation nadal chcą, aby ich marka była pionierska w dziedzinie rozrywki

PlayStation 5
PlayStation 5

Hideaki Nishino oraz Helmen Hulst w specjalnym liście do pracowników postanowili otwarcie przyznać, że rozpoczął się zupełnie nowy rozdział w historii SIE (Sony Interactive Entertainment), a co za tym idzie — także dla PlayStation. Nie oznacza to jednak zmiany podejścia do graczy; wedle zapowiedzi, tak nadal społeczność skupiona wokół ekosystemu korporacji ma stać na pierwszym miejscu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przez ostatnie 30 lat konsekwentnie zapewnialiśmy „Najlepsze miejsce do gry”, a wielkość naszej społeczności graczy i twórców ogromnie wzrosła. Bez pasji wszystkich osób w SIE nie moglibyśmy zapewnić wyjątkowej jakości doświadczeń za pośrednictwem naszych platform i treści i wszyscy powinniśmy być dumni z tego, gdzie jesteśmy dzisiaj. Jesteśmy pewni, że cały zespół SIE będzie w dalszym ciągu reagował na potrzeby graczy i twórców, zapewniając lepsze doświadczenia w przyszłości.

Hideaki Nishino oraz Helmen Hulst

Wartym uwagi jest także fakt, iż dla całej marki posiadanie dwóch CEO jest czymś nowym i jest to spore wyzwanie, przed którym stoi teraz zarówno zarząd, jak i pracownicy. Z drugiej strony ma to być krok ku większej innowacyjności oraz pozwalać na kreatywność. Podkreślone zostało, że takie podejście jest istotne w stale ewoluującej branży, a samo Sony nadal chce być pionierem nowych rozwiązań.

Oczekiwania wobec nas są wysokie, a naszym celem jest poprawa rentowności. Technologia zasadniczo zmieniła sposób, w jaki tworzymy gry i w nie gramy, a więcej osób gra w gry niż kiedykolwiek wcześniej. Transformacja cyfrowa zmieniła sposób, w jaki współpracujemy z klientami i sposób, w jaki pracujemy. Zdajemy sobie sprawę, że świat ewoluuje i musimy przygotować się na rozwój w tym środowisku. Dzięki współpracy i innowacjom SIE przoduje zarówno w tworzeniu treści, jak i postępie technologicznym, stale zmieniając krajobraz gier i wytyczając kurs na przyszłość interaktywnej rozrywki.

Chociaż posiadanie dwóch dyrektorów generalnych to nowa struktura dla SIE, wiemy, że będzie to sprzyjać większej kreatywności i innowacyjności w miarę poszukiwania nowych sposobów rozwoju firmy, zawsze utrzymując naszą społeczność na czele. Dwie odrębne grupy biznesowe umożliwią nam większą dyscyplinę i przejrzystość we wszystkich naszych branżach w miarę ciągłego rozwoju i ewolucji SIE. Wkraczając w nowe role, poświęcimy czas na pogłębienie wiedzy na temat różnych aspektów naszej działalności. 

Hideaki Nishino oraz Helmen Hulst

Oczywiście nie brakło typowych dla tego rodzaju listów formułek o pasji, zaangażowaniu oraz wielkich ambicjach, które niemal zawsze w takich dokumentach się pojawiają. Ostatecznie jednak z samego listu bije jasny przekaz, wedle którego firma nadal będzie chciała rozwijać swoje usługi, a podwójne kierownictwo ma ten proces znacząco ułatwić. Biorąc pod uwagę zawiłość i ogólne trendy, jakie panują na scenie gamingowej, jest to jak najbardziej zrozumiała decyzja.

Czy owe „przesuwanie granic” będzie dla graczy PlayStation czymś, czego oczekują? Ciężko na ten moment ocenić, jednak trzeba być dobrej myśli. W końcu dobrych szefów nie po słowach, a czynach można sądzić i zapewne na porządne rozliczenia Hulsta i Nishino przyjdzie jeszcze czas. Obyśmy tylko za ich kadencji doświadczyli jak najmniej niezrozumiałych decyzji, których główną motywacją był zysk i zadowolenie inwestorów.

Źródło: Sony

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.