Xbox doczeka się nowego „exa”! Twórcy Batmana dogadali się z Microsoftem

Xbox

Jedną z rzeczy, których aktualnie potrzebuje Xbox, są gry na wyłączność, które swoją jakością i dopracowaniem będą w stanie przyciągać do siebie rzesze oddanych graczy z całego świata. Firma co prawda ma dość bogate portfolio studiów, które są w stanie takie pozycje tworzyć, jednak w tej materii sprawdza się powiedzenie, iż „od przybytku głowa nie boli”. Najwidoczniej w myśl tej zasady firma postanowiła nawiązać współpracę z weteranami branży, dzięki którym na rynku pojawiła się kultowa trylogia Batman.

Weterani branży stworzą tytuł ekskluzywny dla konsol Xbox

Wiele osób początkowo mogło pomyśleć o Rocksteady, jednak trop ten jest całkowicie nietrafiony. Mowa dokładnie o Hundred Star Games, czyli studiu założonym na początku tego roku przez Seftona Hilla i Jamie Walkera. Obaj panowie w przyszłości byli kierownikami i twórcami wspomnianego Rocksteady, a w październiku 2022 roku zdecydowali się opuścić firmę i znowu stworzyć „coś nowego”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Właśnie z tą firmą dział Xbox Games Studios podpisał umowę dotyczącą ekskluzywności ich kolejnego projektu. Oznacza to, że premiery spodziewać się możemy wyłącznie na PC oraz konsolach Xbox Series X|S. Oczywiście na ten moment jest za wcześnie, aby cokolwiek prognozować, bo o samej grze, jak i możliwościach Hundred Star wiadomo niewiele poza tym, że aktualnie zatrudnionych jest tam około 100 deweloperów.

Hundred star games
Hundred Star Games

Co bardzo ciekawe, na Twitterowym profilu Xbox Studio (skąd też pochodzi ta wiadomość) znalazł się dopisek sugerujący, że pierwsza zajawka projektu od branżowych weteranów może zostać pokazana już 9 czerwca. Wtedy to odbędzie się wydarzenie z cyklu Xbox Games Showcase.

Jest to całkiem ciekawy ruch ze strony Microsoftu, który w ostatnim czasie bardziej niż na gry ekskluzywne preferował pozycję wydawcy third-party. Z drugiej strony nigdzie nie padło oficjalne stwierdzenie, że produkcje zarezerwowane tylko dla PC i Xboxów nie będą już w ogóle powstawać. Brzmi to wszystko bardzo ciekawie, więc nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Źródło: Twitter/X: Xbox Studio

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.