Nowy kontroler do Xboxów pokazany! To prawdziwy Frankenstein – nie uwierzycie, z czego został wykonany

Xbox - Remix Special Edition

Microsoft cały czas dąży do tego, aby ekosystem Xboxa był przyjazny środowisku. Częścią tej polityki jest nowy kontroler Remix Special Edition, który został w pewnej mierze wyprodukowany z recyklingu. Do jego stworzenia wykorzystano elementy pochodzące z innych padów oraz… dzbanki na wodę i odzyskane płyty CD.

Kontroler Xbox – Remix Special Edition zaprezentowany

Xbox - Remix Special Edition
Kontroler Xbox – Remix Special Edition

Porównanie zaprezentowanego właśnie kontrolera Xbox – Remix Special Edition do Frankensteina bynajmniej nie jest przypadkowe. Nie dość, że może przypominać go kolorystycznie, to w dodatku został częściowo wyprodukowany z części pochodzących z odzysku, a także dzbanków na wodę i płyt CD.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wprowadzając Xbox Remix Special Edition do sprzedaży Microsoft chce ograniczyć zużycie nowego plastiku i ograniczyć ilość odpadów. Z pewnością jest to podejście, które powinniśmy docenić.

Co więcej, do zestawu z kontrolerem otrzymamy też akumulator. Zdecydowanie jest to zmiana na plus – każdy posiadacz tradycyjnych kontrolerów Xboxa zdaje sobie przecież sprawę z tego, jak irytujące oraz mało ekologiczne jest stałe wymienianie w nich krótko działających baterii AA.

Zobacz też: Laptop do pracy – najlepsze modele

Xbox – Remix Special Edition jest już dostępny w międzynarodowej przedsprzedaży. W Polsce jego cena została ustalona na 399 zł, a zainteresowane osoby mogą zamówić go z oficjalnego sklepu producenta.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2471 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.