Nowy kontroler Sony dosłownie rozgrzeje graczy? Firma patentuje kilka innowacyjnych technologii

DualSense Edge

Nie jest tajemnicą, że firmy technologiczne stale po cichu planują ulepszanie swoich technologii. Nie wszystkie z proponowanych zmian oraz innowacji koniecznie muszą ujrzeć światło dzienne, ale zdecydowanie warto im się przyglądać. Tym bardziej, gdy te są tak interesujące jak ostatnie patenty, które Sony zgłosiło w sprawie swojego kontrolera.

Nowe technologie dla kontrolera opatentowane przez Sony

Dual Sense - rysunek patentowy nowej technologii
Jeden z rysunków nowego patentu dotyczącego kontrolera Sony

Sony właśnie zgłosiło nowe patent dotyczące swojego kontrolera. Dokument jest dosyć tajemniczy, bo nie odwołuje się wprost do DualSense i został na razie zatytułowany jako „CONTROLLER”.

Możemy więc przypuszczać dwie rzeczy: Sony albo planuje dalszy rozwój kontrolera do PS5, albo myśli już o gamepadzie do swojej następnej konsoli.

Bez względu na to warto przypatrzeć się chociaż części propozycji, nad którymi pracują Japończycy. Wśród nich znajdziemy m.in. funkcję umożliwiającą zmianę temperatury w zależności od rozgrywki. Mówiąc prościej – podniesienie gorącego przedmiotu w grze miałoby spowodować ogrzanie kontrolera. Analogicznie byłby on w stanie obniżyć swoją temperaturę gdybyśmy mieli do czynienia z ekwipunkiem powiązanym jakkolwiek z zimnem.

Co więcej, patent ma wykorzystywać sygnał elektryczny przepływający przez odkształcony, zastępujący plastik element. Mógłby mieć on formę żelu, a jego użycie ma znacznie poprawić element wibracji w kontrolerze.

Zobacz też: Gry podobne do Gothic

Powyższy opis to jedynie cząsteczkowe podsumowanie ostatniego patentu w sprawie kontrolera Sony. Osoby bardziej lubujące się w technikaliach mogą zajrzeć na portal Exputer, który dokładnie opisał zasady technologii opracowywanych przez Sony.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.