Powstaje nowy polski horror. Gra zapowiada się interesująco, a deweloperzy chcą „przekraczać granice”

Nowy polski horror

Niekiedy na zagranicznych portalach branżowych można natknąć się na stwierdzenie, że Polska jest przodownikiem w kwestii tworzenia dobrych gier horrorowych. Może być w tym wiele prawdy, wystarczy spojrzeć na takie pozycje jak The Medium, Layers of Fear czy Darkwood. Za niedługo do stawki tej dołączyć może kolejny tytuł, który tworzony jest przez doświadczonego w tej materii dewelopera. Produkcja ta na razie nie posiada nawet tytułu, ale pierwszy materiał prezentuje się naprawdę bardzo klimatycznie!

Nienazwany polski horror na pierwszym gameplayu nie pokazuje zbyt wiele, choć jest bardzo klimatycznie

Fragment gameplayu z nienazwanego polskiego horroru

Wczoraj na kanale Artura Łączkowskiego — byłego pracownika Bloober Team — pojawił się krótki materiał prezentujący fragment rozgrywki z jego najnowszego projektu. Na zaledwie dwudziestosekundowym wideo ukazano jedynie krótki spacer po korytarzu zakończony dość mrocznym spotkaniem.

Wielu komentujących doszukało się w tym urywku silnych inspiracji innym horrorem — P.T. Poza tym uwagę przykuwa opis, który głosi, że jest to demonstracja wygenerowana w czasie rzeczywistym na silniku gry. Dalej można wyczytać, że celem całego zespołu jest „przekroczenie granicy, której nie odważył się przekroczyć jeszcze żaden poważny deweloper”.

Przeczytaj też: Kody do GTA 4

Łączkowski chwilę potem zamieścił na Twitterze wpis, w którym przekazuje, że nie może na ten moment zdradzić zbyt wiele, jednak zapewnia, że jest to „duży projekt, z wielkimi nazwiskami i budżetem”. Co ciekawe, tytuł ten powstaje na silniku Unreal Engine 5. Niestety, na ten moment są to jedyne dostępne informacje, jednak według słów twórcy w najbliższej przyszłości powinniśmy się dowiedzieć nieco więcej na temat tego enigmatycznego dzieła.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z