Nowy tryb w Fortnite wielkim sukcesem? Miliony graczy sprawdzają mniejszy wariant popularnego trybu

Fortnite

Fortinte od wielu lat okupuje wysokie lokaty we wszelkich rankingach popularności zarówno na PC jak i na konsolach. Jest to wyjątkowo dziwne, zwłaszcza że mowa o produkcji, która bazuje w zasadzie na jednym trybie, który co jakiś czas doczekuje się jedynie drobnych modyfikacji czy zmian. Epic Games zdecydował się jednak w ostatnim czasie na konkretną zmianę i okazuje się, że zainteresowanie nowym trybem jest absurdalnie duże.

Fortnite Battle Royale Reload z ogromnym zainteresowaniem graczy

Zwiastun trybu Reload do Fortnite

Najnowszy tryb Battle Royale Reload dodany do Fortnite to tak naprawdę usprawniona formuła podstawowego wariantu zabawy, która jest jednak na mniejszą skalę, a sama rozgrywka nie kończy się w momencie naszego wyeliminowania. Jeśli choć jeden z naszych towarzyszy nadal żyje, to do pewnego momentu zabawy możliwe jest odrodzenie, co pozwala nam ponownie wskoczyć do gry i jeszcze sporo namieszać.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Brzmi to więc całkiem ciekawie i może przypominać tryb Resurgence z Call of Duty, choć widać tutaj pewne znaczące różnice. Okazuje się, że czegoś takiego gracze Fortnite oczekiwali, bo nowy tryb cieszy się gigantycznym zainteresowaniem.

Fortnite Battle Royale
Fortnite

Wedle danych dostarczanych przez sam Epic Games, w miniony weekend w grze trybie Reload oraz Reload Zero Build bawiło się łącznie 1,6 miliona graczy. Tym samym tryb ten okazał się najpopularniejszym sposobem na spędzanie czasu w Fortnite, zostawiając daleko w tyle klasyczny wariant rozgrywki. Trudno więc o lepszy dowód na to, że społecznosć gry oczekiwała czegoś nowego, ale zarazem osadzonego dość mocno w podstawowym wariancie zabawy.

Na razie ciężko stwierdzić, czy popularność trybu Reload utrzyma się na dłuższą metę, jednak jest to jasny sygnał dla Epic Games, że gracze chcą nowości i to konkretnie takich. Czy będzie ich więcej? To się okaże dopiero za jakiś czas.

Źródło: eurogamer.net

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.