Wiedźmin 4 zapoczątkuje nową historię. Wiedźmin 5 już w planach CD Projekt RED?

CD Projekt

CD Projekt RED już kilka miesięcy temu poinformował, że opracowuje nowego Wiedźmina. W polskim studiu jest zatrudnionych obecnie przeszło 700 deweloperów, a patrząc na udostępnioną infografikę prosto ze wczorajszych raportów dla inwestorów CD Projekt, mniej więcej 100-150 z nich zajmuje się tworzeniem kolejnego tytułu osadzonego w świecie Andrzeja Sapkowskiego. To jednak nie wszystko, bo wobec Wiedźmina są spore plany.

REKLAMA

Wiedźmin 5 może być już „badany” w CD Projekt RED

CD Projekt – projekty

W trakcie wczorajszego spotkania prezesi CD Projekt potwierdzili, że Wiedźmin 4 znajduje się w fazie pre-produkcji – prace nad projektem mają iść według planu. Premiera to odległy temat, ale dobrze wiedzieć, że „gra znajduje się tam, gdzie być obecnie powinna”.

CD Projekt RED zajmuje się tworzeniem kolejnych wielkich aktualizacji do Cyberpunka 2077, fabularnym rozszerzeniem Phantom Liberty czy też next-genową wersją Wiedźmina 3, ale mały zespół został oddelegowany do badania serii Wiedźmin. Grupa twórców skupia się na „fazie badawczej nowego projektu związanego z serią Wiedźmin”, co może oznaczać, że polscy deweloperzy opracowują już pierwsze szkice dotyczące chociażby fabuły Wiedźmina 5.

Przeczytaj też: Gry fabularne

Przyszłość spółki CD Projekt wygląda bardzo interesująco, bo musimy pamiętać, że jeszcze studio The Molasses Flood opracowuje swój własny projekt dla polskiej firmy.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!