Aktualizacja Nvidia DLSS 3.7.0 już dostępna. Update wprowadza ulepszoną jakość obrazu

Dostępne od jakiegoś czasu technologie skalowania to zbawienie dla posiadaczy nieco bardziej budżetowych kart graficznych. Jedną z nich jest właśnie DLSS od Nvidii. Jego najnowsza aktualizacja przyczyniła sie do polepszenia jakości obrazu, jaką oferuje.

Nvidia DLSS – aktualizacja 3.7.0

Jak przypomniał Wccftech i zauważono pierwotnie na Reddicie, najnowsza aktualizacja DLSS 3.7.0 wdrożyła nowy preset eager_donkey. Dzięki temu jakość obrazu została ulepszona w wybranych tytułach, jednocześnie zmniejszając efekt jego rozmycia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

To szczególnie ważne, bo dotyczy głównego problemu związanego z technologią skalowania. Naturalnie wrażenia wizualne zawsze muszą ucierpieć, gdy zależy nam na wykorzystaniu tego sposobu w celu uzyskania większej liczby klatek. Z drugiej strony miło jednak, że próbuje się ograniczyć ten skutek do minimum.

Z innej beczki, zaktualizowano też bibliotekę Streamline. To jednak niezbyt ważne dla nas jako użytkowników końcowego produktu.

DLSS od Nvidii jest jednym z trzech czołowych rozwiązań skalowania. Poza tym istnieje jeszcze FSR od AMD oraz Intel XeSS. Ostatnia z tych technologii jest jednocześnie najmłodszą i wiąże się z planami producenta dotyczącymi dalszej ekspansji na rynku kart graficznych.

Wiele wskazuje też na to, że swoje trzy grosze w tej konkurencji dołoży także PlayStation. Spekuluje się bowiem, że PS5 Pro skorzysta z autorskiej technologii skalowania, jaką jest PSSR. Czy rzeczywiście tak będzie? O tym dopiero się przekonamy.

Źródło: Wccftech

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.