NVIDIA GeForce RTX 4070 z oficjalną zapowiedzią! Wydajność karty może imponować

NVIDIA GeForce RTX 4070

Po wielu tygodniach przecieków NVIDIA oficjalnie zapowiedziała kartę graficzną GeForce RTX 4070. Ceny sprzętu są dosyć „przystępne” i zaczynają się od 3199 zł. Model Ti karty jest już dostępny w sprzedaży, a podstawowy RTX 4070 trafi do niej jutro.

Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4070 oficjalnie zapowiedziana

NVIDIA GeForce RTX 4070 vs NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti
Porównanie wydajności kart graficznych GeForce RTX 4070 vs GeForce RTX 3070 Ti w wybranych grach oraz programach

Po długim czasie różnych plotek oraz przecieków jesteśmy dziś świadkami oficjalnej zapowiedzi kart graficznych z rodziny GeForce RTX 4070. NVIDIA przedstawia ją jako sprzęt do grania w rozdzielczości 1440p mający oferować stabilne 100 klatek na sekundę przy obecności technologii ray tracingu oraz DLSS 3.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nowy RTX 4070 to także ukłon w stronę streamerów. Wszystko za sprawą zaimplementowania wsparcia dla kodeka AV1, który zostanie wkrótce wykorzystany przez YouTube do nadawania na żywo w celu poprawy szybkości transmisji danych oraz jakości obrazu.

Jak podaje producent, karty RTX-y 4070 mają również znacznie ograniczyć poziom poboru mocy. W porównaniu do poprzedniego RTX 3070 Ti możemy tutaj mówić o całkiem sporej oszczędności.

Zobacz też: Laptop do 6000 zł – najlepsze modele

Na koniec przypomnijmy, że GeForce RTX 4070 trafi do sprzedaży 13 kwietnia, natomiast RTX 4070 Ti jest już dostępny w oficjalnym sklepie NVIDII. Najtańszy model karty ma kosztować 3199 zł.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2461 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.