NVIDIA kupuje Xboxa?! Nie, to żart, ale wiele osób uwierzyło

Nvidia Xbox

Prima Aprilis, czyli święto żartów obchodzone 1 kwietnia nie omija takich obszarów jak branża gier wideo. Twórcy gier oraz producenci konsol chętnie wykorzystują okazję, do splatania figla graczom. Tym razem na primaaprilisowy dowcip zdecydowała się redakcja serwisu TweakTown, która podała wiadomość, jakoby NVIDIA kupiła Xboxa.

NVIDIA kupiła Xboxa — udany primaaprilisowy żart redakcji TweakTown

Prima Aprilis w 2024 roku w branży growej zaczął się wcześniej. Późnym wieczorem w niedzielę 31 marca w serwisie TweakTown pojawiła się sensacyjna wiadomość o tym, że NVIDIA postanowiła wykupić markę Xbox. Informacja ta była na tyle sensacyjna, że w szybkim tempie stała się najchętniej wyszukiwanym trendem w wynikach wyszukiwania Google.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ekscytacja fanów szybko jednak ostygła, gdy przeczytali artykuł opisujący całą tę sytuację. Dziennikarz go przygotowujący napisał go takim językiem, że prawie każdy po pierwszych kilku akapitach zorientował się, że ma do czynienia z primaaprilisowym żartem. Niestety, nie każdy użytkownik zajrzał bezpośrednio do tekstu i wiele osób m.in. w serwisie X/Twitter podawało go dalej. Zainteresowani tym „niesamowitym” newsem mogą go przeczytać tutaj.

Redakcji TweakTown trzeba oddać, że żart udał im się wręcz wybornie i wielu użytkowników nabrało się na te sensacyjne doniesienia. Czytelników uczulamy, by zwracali szczególną uwagę na opisywane dzisiaj informacje, gdyż inaczej również mogą paść ofiarą Prima Aprilis!

Źródło: Pure Xbox, TweakTown

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.