Ori and the Blind Forest i Ori and the Will of the Wisps z fenomenalną sprzedażą. Ryzyko się opłaciło

Ori and the Blind Forest i Ori and the Will of the Wisps

Niecałe dwa tygodnie temu ujawniono datę premiery No Rest for the Wicked we wczesnym dostępie. Tymczasem Thomas Mahler – dyrektor kreatywny i współzałożyciel Moon Studios – postanowił podzielić się wynikami sprzedaży Ori and the Blind Forest oraz Ori and the Will of the Wisps. Okazuje się, że obie produkcje mogą pochwalić się naprawdę fenomenalnym rezultatem.

Dyrektor kreatywny Moon Studios ujawnia wyniki sprzedaży serii Ori

Mahler we wpisie opublikowanym na portalu społecznościowym X przyznaje, że gdyby Ori and the Blind Forest okazało się porażką, to Moon Studios zostałoby zamknięte. Na szczęście debiutancka produkcja austriackiego zespołu odniosła sukces, dzięki czemu deweloperzy mogli stworzyć kontynuację. Jakimi wynikami może natomiast pochwalić się seria Ori?

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zgodnie z przekazanymi informacjami Ori and the Blind Forest oraz Ori and the Will of the Wisps osiągnęły łączną sprzedaż na poziomie „około” 10 milionów egzemplarzy. Mahler stwierdził, że jest to „prawdopodobnie najbardziej udana seria gier metroidvania” w historii. Deweloper dodał również, że dzięki sukcesowi obu produkcji mógł pozwolić sobie na zakup konsoli Neo-Geo.

Na koniec warto przypomnieć, że wspomniane na początku No Rest for the Wicked zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Zgodnie z zapowiedziami nowa produkcja Moon Studios zadebiutuje we wczesnym dostępie na PC już 18 kwietnia 2024 roku. Całość opisywana jest jako „emocjonujące, precyzyjne RPG akcji mające zrewitalizować gatunek”.

Źródło: X

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.