Czy twórca serii Fallout wróci do tworzenia kolejnej części? Legenda branży ma swoje warunki

Zapewne wielu fanów serii wie, że początki marki Fallout niekoniecznie związane są Bethesdą czy Toddem Howardem. Jednym z ojców tego IP jest nie kto inny jak Timothy Cain, który od pewnego czasu dosyć chętnie wypowiada się na temat wielu wydarzeń związanych z branżą gier. W jednym z ostatnich materiałów ujawnił, co musiałoby się stać, aby powrócił do tworzenia gier w tym postapokaliptycznym uniwersum.

Jeden ze współtwórców serii Fallout o ewentualnym powrocie do tworzenia kolejnych odsłon

Materiał Timothy’ego Caina na temat ewentualnego powrotu do tworzenia gier z serii Falout

Timothy Cain opublikował dwa dni temu materiał zatytułowany „Czy chciałbym znowu pracować nad Falloutem?”, który — jak sam tytuł wskazuje — odpowiada na dość częste pytanie dotyczące ewentualnego powrotu do prac nad marką, którą współtworzył jeszcze w latach 90. XX wieku. Już od samego początku deweloper podkreśla, że odpowiedź nie jest taka oczywista, jak mogłoby się to na pierwszy rzut oka wydawać i stawia on jednocześnie wiele warunków.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przede wszystkim weteran branży chciałby wiedzieć, czy w ramach prac byłby zobligowany do tworzenia odświeżonych wersji pierwszych dwóch części, które zapewne przeniósłby to IP w świat 3D, czy też skupiałby się na kreowaniu świata w Fallout 5. Jest to całkiem zrozumiałe podejście, które jak najbardziej jesteśmy w stanie zrozumieć.

Cain podkreśla też, że chciałby, aby taka pozycja oferowała „coś nowego, innego, coś, co nie miałoby nic wspólnego z pieniędzmi, mocą czy władzą”. Deweloper stwierdził, że gra sama w sobie jest dla niego punktem zainteresowania i motywacji. Nie chciałby on bowiem pracować przy projekcie, który nie wnosiłyby nic nowego, bo po prostu tego nie lubi, podobnie zresztą nie przepada za tworzeniem sequeli.

Co bardzo ciekawe, Cain dostawał już propozycję współpracy przy wielu grach, ale nie zdecydował się na współpracę, ponieważ nie wnosiły one żadnego nowego doświadczenia. Wychodzi więc na to, że Bethesda musiałaby zaoferować weteranowi branży coś naprawdę innowacyjnego, by ten zechciał zaangażować się w projekt. Ciekawe tylko, czy Todd Howard chciałby takiego powrotu? W końcu to on jest osobą decyzją w uniwersum Fallout.

Źródło: insidergaming.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.